Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane
Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze
27 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
28 marca, 2017

Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

W domach, w jakich umieszczone są stopnie, muszą obowiązkowo znaleźć się balustrady o optymalnej wysokości. Jest to ten komponent mieszkania, jaki ma zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom – w szczególności dzieciom oraz osobom starszym. Dziś jest tyle stylów barier, że niewątpliwie jest w czym wybierać. Trzeba przytoczyć tu choćby balustrady ażurowe oraz całe. Pierwsze między słupkami mają elementy uzupełniające półprzeźroczyste, przykładowo przygotowane ze szkła. Balustrady kompletne instaluje się wewnątrz budynków publicznych i są zrobione zazwyczaj z niezwykle mocnego materiału, np. cementu. Można je bez wątpienia zbudować w mieszkaniu dwupoziomowym czy domku jednorodzinnym, by urozmaicić design wnętrza pomysłową konstrukcją.

Jak powinna wyglądać balustrada?

Po pierwsze warto jest przemyśleć sobie dokładnie: czy stopnie wraz z barierą będą częścią odróżniającą się w mieszkaniu, czy będą wypełniały wyłącznie funkcję użyteczną (oraz mają dopasować się do reszty wystroju)? Dobrze jest zadecydować, jakie przedmioty będą współgrać, w jaki sposób ma prezentować się cała kompozycja oraz jaką ilość pieniędzy możemy wyłożyć na jej wybudowanie. Generalnie rzecz ujmując chodzi o to, ażeby wpasować wszystkie moduły do temperamentu pomieszczenia, np. ładnie ozdabianych nóg drewnianych w starodawnych meblach, drewnianych nasad na podłokietniki lub ciosanych poręczy.

Bariera może być umieszczona wyłącznie po jednej części stopni, w przypadku kiedy po drugiej mieści się ściana. W dużej części przypadków może być również samodzielnym elementem w pomieszczeniu – jeżeli konstrukcje umieścimy po obu stronach. Jeśli jesteśmy w momencie aprobaty planu mieszkania, jesteśmy zobowiązani uwzględnić również schodki z barierkami. Architekt, który zapewnia, iż są bezużyteczne, z pewnością nie jest specjalistą. W szczególności, jeżeli sądzi, iż będziemy mieli bardzo dużo swobodnej przestrzeni i takie ograniczenia krótko mówiąc nie są przydatne. Lepiej zainwestować w coś, co jest w stanie chronić przed upadkiem, a poniekąd utratą życia.

Jak powinno wyglądać mocowanie balustrady?

Można to wykonać podczas stawiania schodów – w miejscach, gdzie mają znajdować się tralki są osadzane dodatkowe pręty (potem są usuwane). Kolejną możliwością jest wykonanie balustrady po zbudowaniu stopni. W opisanym przypadku trzeba wywiercić delikatnie otwory i zainstalować konstrukcję. Doskonałym pomysłem jest mocowanie poręczy na końcach stopni, przez co płaszczyzna do chodzenia mówiąc w skrócie nie zawęża się aż tak mocno. W niektórych budynkach mamy możliwość zauważyć poza tym konkurencyjne rozwiązanie. W przypadku kiedy zamontowanie bariery jest nierealne ze względu na zbyt mało miejsca, wtedy mocuje się proste przeszkody. To one rozgraniczają przestrzeń otwartą od schodków oraz gwarantują właścicielom bezpieczeństwo.

Każda bariera bez względu na rodzaj musi obowiązkowo zatrzymać dorosłego domownika, który z rozmachu na nią wpada. Chodzi o to, aby podtrzymała jego ciężar oraz krótko mówiąc nie była kolejnym czynnikiem wywołującym wypadek. Inną rzeczą jest zagwarantowanie bezpieczeństwa maluchom, które w trakcie rozrywki będą chciały wciskać głowę między drążki. Odstęp tralek nie może być dlatego mniejszy niżeli 12 cm. Inaczej musimy przygotować się na usuwanie prętów i uzupełnienie balustrady czymś innym. Ponadto bariery powinny być oddzielone od ściany na co najmniej 5 cm, więc w takim dystansie, by można było spokojnie chwycić się barierki. Elementy całe ze szkła koniecznie muszą mieć lepsze parametry. W przypadku zniszczenia niewielkie elementy nie mogą ranić.

Główne elementy balustrady

Tralki – to zwyczajnie drążki, które są osadzane w podłożu. Do nich przyczepia się poręcz oraz wypełnienie. Sporo producentów dodatków do mebli jest w stanie przygotować tralki standardowe, tralki skręcone lub tralki luksusowo rzeźbione. Muszą świetnie wkomponowywać się w otoczenie. Drążki drewniane są tworzone z najdoskonalszej odmiany drewna, np. bukowego. Prócz pomieszczeń mamy możliwość je mocować na tarasach. Przeważnie są najefektowniejszym motywem balustrady, jeżeli zrobi je zawodowy rzemieślnik.

Poręcze – inaczej mówiąc pochwyty, a mianowicie te części balustrady, za które najzwyczajniej w świecie łapiemy wchodząc po schodach. Przebiegają wzdłuż schodków i umożliwiają mocne podparcie. Muszą być dopasowane do wzoru balustrady, krótko mówiąc nie może ślizgać się po nich ręka oraz powinny mieć dobrą wielkość.

Dopełnienie balustrady – to część balustrady, jaka mieści się między tralkami. Zazwyczaj ustawia się tu części mające powstrzymać upadek. Mogą być skonstruowane z gęsto umocowanych tralek, ozdabianych kolumienek drewnianych, szkła w metalowych obramowaniach bądź z metalu o niestandardowym wzorze.

Drewniana balustrada będzie zawsze pasować

Większość odbiorców najczęściej kupuje balustrady z drewna, bowiem sprawdzają się w każdym domu niezależnie od wyposażenia. Możemy wybrać standardowe, surowe drążki bądź wspaniale dekorowane. To samo odnosi się do pochwytów. Drewno jest materiałem przyjemnym w obróbce, absolutnie nie oziębia rąk i mamy szansę je zaimpregnować (albo pomalować na ulubiony kolor). Dobrze jest zainstalować balustradę z identycznego drewna, z którego są wykonane schody (bo w innym przypadku nie będzie wyglądało to stylowo). Warto też wspomnieć, iż drewniane fragmenty dodają wnętrzom wzniosłości, więc są idealne jedynie do przestronnych mieszkań.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się więcej kliknij w odsyłacz – www.nogi-drewniane.pl

Komentarze są wyłączone.