Klimatyzacja i rekuperacja instalacja i serwis Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna pasywne w budownictwie energooszczędnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na dobre samopoczucie, ale także na naszą efektywność. Wysoka jakość powietrza I optymalna temperatura, oznaczają podstawę naszego komfortu i pozytywnie oddziałują na motywację i zdolność działania. Żeby zapewnić sobie korzystne warunki zazwyczaj rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę wewnątrz domu zapewniając nam chłód w ciągu upałów. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już mamy i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Czym jest rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, by osiągnąć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz mieszkania szczególnie latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na nastawienie najlepszej temperatury wewnątrz domu, zapewniając ochłodę i cieplny komfort nie zważając na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca ciepło z domu. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator przydaje się jedynie w lecie. Wiele klimatyzatorów może też nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to centralnego ogrzewania czy innych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych czynników, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań pochodzą ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja odprowadza ciepłe powietrze i zabiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne należy ocieplić, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator ma specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tą metodą filtrują powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobry sposób na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Zapewnia nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz budynku jest połączenie obu tych systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza sporo różnych zalet. Najważniejszą z zalet jest komfort termiczny wewnątrz mieszkania oraz dojście czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma również dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wskazane zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.