Klimatyzatory multi split do domu i biura

Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddasza
17 września, 2020

Klimatyzatory multi split do domu i biura

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na wydajność. Dobra jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, stanowią podstawę naszego komfortu oraz dodatnio wpływają na zwiększoną motywację oraz zdolność działania. By zagwarantować sobie najlepsze warunki o każdej porze roku często decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku domu gwarantując nam chłód w trakcie upałów. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem świetnie radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Na czym polega rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, aby uzyskać jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie komfortowej temperatury w środku budynku zwłaszcza latem, gdy liczymy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku domu, gwarantując wychłodzenie oraz cieplny komfort nie zważając na to, jak ciepło jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W mieszkaniach i domach zazwyczaj stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie oznacza, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie latem. Sporo klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to rzecz jasna centralnego ogrzewania lub pozostałych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych okoliczności, ale koszty chłodzenia i ogrzewania domów wynikają ze strat cieplnych. Przeważnie wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ogrzać, do czego przeznaczana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalny sposób na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze potrzeby na ogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy też filtruje powietrze. Zapewnia nam wysoką energooszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu w środku budynku jest zestawienie obu tych systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją dostarcza wiele różnych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort w środku mieszkania i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i usuwany powstawanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą wysokiej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma również pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wymienione zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.