Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Usuwanie zmarszczek Toruń termolifting twarzy redukowanie zwiotczałej skóry

Bezinwazyjny termolifting skóry
8 lutego, 2017
Kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego Szkolenia dla konwojentów Kursy dla kierowców ochrony
Pojazdy uprzywilejowane zezwolenia
14 lutego, 2017

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Co to jest pianka PUR otwartokomórkowa?

W profesji budowlanej mamy szansę zetknąć się z dwoma wariantami pianki PUR z zamkniętymi komórkami i z otwartymi komórkami. Piankę ze zwartymi komórkami o spójności orientacyjnie 40 kg/metr sześcienny stosuje się w szczególności do ochraniania przed zimnem i wycieplenia pomieszczeń magazynowych, izolacji dachów oraz stropodachów, jak również w czasie wykonywania chłodni, a dokładniej izb chłodniczych do składowania owoców i warzyw. Piankę PUR o konkretniejszej ścisłości (60kg/metr sześcienny) wykorzystuje się do termoizolacji połaci dachowych, stropodachów, połaci dachowych pozbawionych wzniesień, fundamentów, podłóg (jeśli mamy ogrzewanie podłogowe) i do oddzielania obszarów, w jakich stykamy się z szerszym naporem. Tymczasem piankę otwartokomórkową najlepiej wykorzystać do ocieplenia poddaszy, pokryć, posadzek oraz ścianek działowych wewnątrz domu, hangarów dla balonów albo terenów produkcyjnych.

Pianka z niezasklepionych komórek jest wyprodukowana z gęstych „otworów”, przez co potrafi „oddychać”, czyli umożliwiać dobrą wentylację wnętrza oraz puszczać nazbyt dużą ilość pary wodnej. Zapobiega występowaniu pleśni, z tego powodu doskonale nadaje się do ocieplania poddaszy. Posiada nie tylko cechy odcinające, odprowadzające parę wodną i tłumiące. Jest niesłychanie lekka, w ogóle nie obciąża bardzo budowy oraz osadza się ją przy zastosowaniu hydrodynamicznego natrysku. Mamy możliwość zatem wycieplać nią dachy w którymkolwiek możliwym wyglądzie – chociażby te niezwykle złożone. Jakie ma słabe strony? Raczej żadnych, o ile jakiś pseudofachowiec jej nie weźmie do izolacji cokołów, do czego zupełnie się nie nadaje. Powinniśmy wspomnieć, że wcale nie jest niewrażliwa na działanie ognia.

Pianka z zalepionymi komórkami zapewnia najefektywniejszą izolację oraz jest niesłychanie odporna na czynniki zewnętrzne. Poleca się ją przede wszystkim do ochrony filarów, posadzek z nagrzewaniem podłogowym oraz do ocieplenia poddaszy. Posiada minimum 90% zasklepionych oczek ma niesamowitą zwartość, ograniczoną przepuszczalność i niezwykle dużą niewrażliwość na ugniatanie. Doskonale sprawdzi się do blokowania konstelacji metalowych, rurociągów czy gmachów inwentarskich.

Którą piankę do ocieplenia dachu wybrać?

Wszystko jest uzależnione od tego, jaki fragment bloku będziemy izolować. Pianka z oczkami wymaga odrobinę mniej budulca, zaś ostatecznie można liczyć na to, że – jest niezwykle ekonomiczna. Przelicznik uszczelnienia jest troszkę mniejszy, ale mimo to daje dobrą temperaturę w domu i jest odpowiednią zaporą dla hałasu. Jeśli chcemy ocieplić poddasze, wtedy powinniśmy właśnie ją wybrać. Warto też mieć na uwadze, iż trzeba w takiej sytuacji zadbać o wymuszony obieg powietrza, by nie skraplała się para wodna i nie powstała pleśń. Ogólnie trzeba kierować się zasadą kompromisu między opłatą, płaszczyzną, w jakiej pianka będzie użyta oraz oporem cieplnym. Na poddaszu pianka izolacyjna powinna posiadać nie mniej niż 10 cm (zamkniętokomórkowa) czy 20 cm (z oczkami), aby spełniała swoje zadanie.

Pozytywne strony pianki otwartokomórkowej: niezwykle skuteczna izolacja w momencie zimy, idealne ochładzanie w letnich miesiącach, wygłuszanie dźwięków, „oddychanie” przeciwdziałające skupianiu się oparów czy wilgoci, kusząca cena, wydajność, efektywność i bezpieczeństwo, certyfikaty oraz atesty.

Atuty pianki zamkniętokomórkowej: bardzo pokaźna odporność na nieprzyjazne warunki pogodowe, nieistnienie mostków termicznych (doskonała nieprzenikliwość), produkt odporny na oddziaływanie ognia, w ogóle nie obciążający struktury, niewielki przelicznik przenoszenia ciepła, efektywna termoizolacja, duża hydroizolacja.

Pianka PUR – sprawdzi się w pomieszczeniu w jakim kolejne technologie nie odniosą skutku

Zadaszenia, jakie posiadają wymyślne układy, niezmiernie trudno jest wycieplić standardowymi metodami. Wyglądają one na pewno uroczo, ale dla ekipy budowlanej stanowią duże wyzwanie. Jeżeli planujemy ocieplenie poddasza, powinniśmy zamiast wełny mineralnej, zdecydować się oczywiście na piankę poliuretanową (obowiązkowo z otwartymi komórkami). To niezwykle dobra technika zabezpieczania przed niskimi temperaturami oraz ocieplania przestrzeni o chaotycznych kształtach, więc z klinami na płaszczyznach łączeń belek. Dach musimy koniecznie z wyprzedzeniem odrestaurować, żeby izolowanie pianką posiadało jakiś sens. Piankę można nakładać bezpośrednio na blachę czy dachówkę. Blacha absolutnie nie może posiadać korozji, natomiast wszystkie dachówki muszą być nietknięte. Wykonanie izolacji pianką poliuretanową jest dużo krótsze niźli w przypadku odmiennych wyrobów, przykładowo wełny mineralnej. Absolutnie nie musimy obawiać się również przyspieszonej erozji, kurzenia, wysyłania oparów oraz niezwykle wolnego suszenia. Mamy gwarancję, że izolacja będzie funkcjonalna przez wiele lat, a my zaoszczędzimy na ogrzewaniu.

Na co trzeba spojrzeć? Jakakolwiek firma, która przeprowadza uszczelnianie pianką PUR jest zobowiązana w miejscu wypełniania usługi mieć wszelkie obowiązkowe papiery, m in. adekwatne oznakowanie produktu albo kartę techniczną produktu. Pracownicy muszą mieć założoną odzież ochronną osłaniającą głównie drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Dodatkowo muszą mieć badania medyczne (plus badania zezwalające na funkcjonowanie na wysokości – jeżeli jest to nieuniknione) i dokument po ukończonym kursie z reguł bezpiecznej pracy.

Komentarze są wyłączone.