Pianka poliuretanowa – nowa forma izolacji ciepła

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych
7 października, 2016
Notariusz Akty notarialne Testamenty Taksa notarialna
Jakie są typy aktów notarialnych i ile wynosi taksa notarialna?
7 listopada, 2016
Izolacja pianką - Pianka poliuretanowa - Ocieplanie domów - Ocieplanie kurników - Ocieplanie hal magazynowych

Izolacja pianką - Pianka poliuretanowa - Ocieplanie domów - Ocieplanie kurników - Ocieplanie hal magazynowych

Ocieplenie domu to w sumie jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze na etapie budowy domu. Kiedyś wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W sklepach były jedynie dostępne takie materiały jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą postępu prac nad nowoczesnymi sposobami izolacji mieszkań, zaczęły się pojawiać na rynku izolacje pod różnymi względami wyjątkowe. Producenci materiałów do izolacji oczekiwali produktu, który realizowałby normy zdrowotne (brak alergenów) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Istotny był również wymiar komfortu aplikacji konkretnego materiału izolacyjnego, albowiem wcześniej wykorzystywane tworzywa nie dość, że były mało praktyczne, to silnie podrażniały skórę i oczy (tak jak wełna mineralna). Po wielu latach starań o wynalezienie nowej technologii ociepleń, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie zaobserwowano, że pianka PUR jest produktem wysoce funkcjonalnym, zapewniającym znakomitą izolację termiczną nie tylko domów, ale również hal magazynowych. Konsumenci pokochali piankę za łatwość krycia danej powierzchni, za możliwość izolacji trudno dostępnych miejsc, a także za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu niewielkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? O tym dowiecie się poniżej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Istnieją dwa typy pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki odróżnia przede wszystkim konstrukcja, ale również przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe używa się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Używa się je przy docieplaniu natryskowym, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro cechuje się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie pochłania wilgoci i może być eksploatowana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa używana jest głównie w ocieplaniu wnętrza domów (poddasze i ściany działowe). Struktura pianki, jak sama nazwa sugeruje zestawiona jest z komórek o otwartej budowie, poprzez co znakomicie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję budynku i jest ekologiczna, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Największym problemem związanym z ociepleniem budynku jest powstawanie tak zwanych mostów termicznych. Wykorzystanie pianki pro zupełnie eliminuje ten problem, albowiem materiał trafia do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) modyfikowana jest już na placu budowy. Dzięki zastosowaniu specjalnych maszyn sprężających pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Ocieplenie piankowe jest bardzo lekkie i wypełnia zdecydowanie mniej powierzchni niż konwencjonalne materiały ociepleniowe. Dodatkowo utwardza konstrukcję budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo błyskawicznym czasie, co niejednokrotnie jest elementem kluczowym przy doborze ocieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki Pro można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych sposobów izolacji. Głównie dlatego, że przy jej użyciu ogranicza się powierzchnię nawierzchni izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla przyrody i przyjazna dla osób cierpiących na alergie. Gwarantuje najwyższy poziom izolacji ciepła w wnętrzach budynków, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach stosowania. Nie dosyć, że gromadzi ciepło w wnętrzach w chłodne dni, to jeszcze zapobiega przed ich nagrzaniem w lecie. Niski parametr absorpcji wody sprawia, że w ociepleniu nie są produkowane grzyby, ani pleśń. Ostatni fakt, o którym dobrze wspomnieć, to łatwa aplikacja pianki. Pianka PUR zapełnia najwęższe powierzchnie bez jakiegokolwiek kłopotu. Jej konstrukcja zapewnia całkowitą przyczepność do każdego typu podłoża.

Skuteczne docieplenie domu to pewność komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką poliuretanową zaświadczają, że taka metoda izolacji jest najbardziej funkcjonalna i najłatwiejsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo porównywalne, dlatego przy wyborze metody docieplenia domu warto przypomnieć sobie o rewolucyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja pieniędzy, ale również czasu.

Komentarze są wyłączone.