Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Nowoczesne pompy ciepła
27 stycznia, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
27 stycznia, 2017

Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy prawidłowe ocieplenie budynku oddziałuje na wydajność energetyczną? Bezsprzecznie. Z wysoką wydajnością energetyczną zmierzają w parze oszczędności finansowe, przez wzgląd na obniżenie straty ciepła. Stosowne ocieplenie domu sprawi, że ciepło będzie się w nim dłużej utrzymywać. Obliczenia oszczędności nie są wcale skomplikowane.

W dużym spektrum materiałów izolacyjnych pojawiła się kilka lat temu pianka PUR – lekka, wchodząca w skomplikowane wnętrza, zapewniająca optymalną ochronę cieplną. Jednym słowem wyjątkowa w najmniejszym calu. W bieżącym artykule chcielibyśmy Wam opisać ją z bliska, by dowieść, że w branży budowlanej czasem warto postawić na innowacyjność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, bo tak też nazywa się technologia wykorzystująca piankę poliuretanową, świetnie odnajduje się w najcięższych warunkach. Firmy budowlane często korzystają z niej w budownictwie jednorodzinnym, jak i industrialnym. Istotną zaletą pianki PUR jest jej lekka waga, w porównaniu do pozostałych materiałów ociepleniowych. Dzięki tej wartości pianka nie wpływa negatywnie na konstrukcję budynku, co znacznie powiększa możliwości jej zastosowania. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch systemach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dalszej części artykułu. Jesteście zainteresowani?

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak sama nazwa sygnalizuje, pianka otwartokórkowa cechuje się otwartą konstrukcją komórek. Wodę nie utrzymuje się w środku mieszkania, lecz śmiało przenika przez warstwę ocieplenia na zewnątrz. Ta zaleta fachowo szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest wyjątkowo niski. Bardzo kluczowym walorem pianki otwartokomórkowej jest zastosowanie wody jako elementu spieniającego. Znaczy to, że taki rodzaj ocieplenia jest wyjątkowo nieszkodliwy i może być z powodzeniem stosowany w każdej strukturze budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie zachwalana w budownictwie pasywnym, w którym najlepiej sprawdzają się o odpowiednich właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodniczy ciepła, przez co zostaje ono zamknięte we wnętrzu. Utrudnia natomiast dopływ pyłu i redukuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najlepsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

System zamkniętokomórkowy o szerokim zastosowaniu

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma dużo większe przeznaczenie, niż systemy o otwartych komórkach, a to ze względu na zwartą konstrukcję komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie absorbuje wilgoci, jest wytrzymała na ucisk i może być stosowana w wszechstronnym zasięgu temperatur. Co więcej cechuje się dużo większym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Te zalety powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy kanalizacji. Przez wzgląd na gęstą konsystencję komponuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej

Pianka PUR powstaje jest z dwóch podstawowych elementów – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w połączeniu z wodą produkują pianę o zwartej strukturze i wspaniałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR produkowana jest dopiero w miejscu aplikacji, co znacząco skraca czas zakończenia ocieplenia. Plastyczna struktura pianki sprawia, że przenika ona w z pozoru niedostępne miejsca, likwidując tym samym powstawanie tzw. mostków cieplnych, co działo się bardzo często przy aplikacji standardowych produktów ociepleniowych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża struktury budynku. Z tego powodu może być stosowana zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i przy renowacji wiekowych domów, czy przy stawianiu hal magazynowych o imponującej wielkości. Należałoby nadmienić również, że izolacja natryskowa jest wyjątkowo produktywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że zatrzymuje swoje właściwości przez długie lata. Utrzymuje ciepło w domu w okresie zimowym i nie doprowadza do przesadnego ogrzania się mieszkania w lato – działa zatem dwu biegunowo. Dodatkowo pianka z poliuretanu nie wytwarza jakichkolwiek reakcji uczuleniowych, co zwiększa grono jej wielbicieli. Nie jest również interesującym artykułem dla gryzoni, czy insektów, których bytność w domu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to po prostu nowatorski materiał izolacyjny.

Pianka z poliuretanu może być używana w urozmaiconej skali temperatury i w ciężko dostępnych przestrzeniach. Jest to najlepszy system do ocieplania poddaszy i podłogi. Pianka PUR może być stosowana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Zaspokaja także wszelkie standardy budownictwa pasywnego. Jest materiałem energooszczędnym, przyjaznym środowisku i dogodnym dla osób cierpiących na alergie. Aplikacja ocieplenia natryskowego pochłania dosłownie kilka chwil. Zapewne nie musimy już Was przekonywać, że ocieplenia z pianki poliuretanowej są najtrwalsze i najbardziej funkcjonalne.

Komentarze są wyłączone.