Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
24 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
27 marca, 2017

Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Nogi drewniane sklep Nóżki drewniane producent Balustrady drewniane

Jak udekorować mieszkanie? – kilka ciekawych pomysłów

Motywy dekoracyjne powinny być dobrane do całego stylu, w którym mieszkanie zostało stworzone. W internecie można odszukać mnóstwo hipermarketów produkujących drewniane figurki, wielkoformatowe zdjęcia, nogi drewniane do mebli albo kolorowe opakowania do kolekcjonowania drobiazgów. Jeśli jednak krótko mówiąc nie planujesz wydawać fortuny, spróbuj stworzyć ozdoby osobiście, przykładowo papierowe, z rolek po papierze toaletowym lub po prostu zaprojektuj swój pierwszy rysunek.

„Szpulki” po ręcznikach papierowych mogą przedstawiać się na pozór pospolicie – niewielkie, szare i są idealne jedynie do pojemnika na odpady. Mamy szansę jednak stworzyć z nich oryginalne kreacje na ścianę. Wystarczy pociąć każdą rolkę (oczywiście wcześniej należy ich trochę zebrać) i zamaskować warstwą farby w sprayu (bądź farbą i brokatem). W następnej kolejności należy wymyślić jakiś interesujący kształt, konfigurację, w jakiej indywidualne części będą łączone na ścianę i już! Nietypowym konceptem – na święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy – jest wykonanie zwisających dekoracji z owych rolek. Obcięte elementy należy ze sobą złączyć, natomiast przez jedną z nich pociągnąć niteczkę lub sznurek. Wspomnianych dekoracji można powiesić wiele, aby efekt był jeszcze atrakcyjniejszy.

W ostatnim czasie modne są abażury przygotowane z papieru, ponieważ dzięki nim nieduże oraz duże lampy prezentują się faktycznie zjawiskowo. Wystarczy wyciąć długie paski bądź jakieś inne kształty w dowolnych wielkościach i z nich stworzyć ozdobę. Innym pomysłem jest napisanie na beżowym papierze (podobnym do starszego) wierszyka (lub zapisanie części ukochanego utworu prozatorskiego), natomiast później obłożenie nim lampy nocnej.

Nogi drewniane od producenta

Jeżeli zależy Ci na przyozdobieniu domu w fantastyczny sposób, możesz skorzystać z oferty producentów mebli, przykładowo producenta nóg drewnianych. W ofercie można wynaleźć kunsztownie ozdabiane nogi do szafek, poręcze i podłokietniki. Otrzymywane są z najwyższej jakości materiałów – być może brzmi to niby frazes reklamowy – tymczasem jest tak w rzeczywistości. Wspomnianym półproduktem jest zwyczajnie wspaniałej jakości drewno, np. brzozowe lub sosnowe. Meble dzięki umiejętnie zdobionym nóżkom nadają wnętrzom unikalny wygląd. Drewno jest najtwardszym półproduktem, z którego od wieków wytwarza się meble i akcesoria meblowe. Zaś dzięki właściwej konserwacji można z nich korzystać przez kilkanaście lat.

Akcesoria wyprodukowane z drewna możesz oczywiście zamontować osobiście. W zasadzie nie musisz mieć fachowej wiedzy, oprzyrządowania lub „dodatkowej pary rąk”. Więc w przypadku kiedy kupisz tralki bogato zdobione, bynajmniej nie musisz dręczyć się, iż nie będą pasować. Wytwórcy nóg drewnianych są w stanie wykonać nogi drewniane i inne akcesoria na zamówienie w każdej ilości. To znaczy, że możesz zamówić poręcze, które będą przystosowane do indywidualnych elementów wyposażenia mieszkania. Nie mniej znaczące jest tutaj to, na co Ty liczysz, jakie układy przypadły Ci do gustu oraz jaki ma być efekt finalny. Trzeba koniecznie podyskutować z producentem elementów dodatkowych do mebli albo z stylistą wnętrz, w przypadku kiedy nie wiesz do końca co konkretnie dopasować.

Tralki – idealne do każdego wnętrza

Tralki to specjalne barierki, które instaluje się na loggiach, po stronie zewnętrznej schodów oraz oknach. Przeważnie parę tralek jest połączonych poręczą. Ich główną funkcją jest chronienie obszarów, z jakich można upaść. Przytoczone barierki mają różnorakie formy, jednak często stosuje się barierki z drążkami (mianowicie naturalnie tralkami), barierki całe ze szkła i barierki ze stalowymi linami. Barierki z tralkami przeważnie mocuje się w budynkach jednorodzinnych i wnętrzach dwupoziomowych, w jakich ubezpieczają schody i balkony. Trzeba wspomnieć, że balustrady mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkim współlokatorom (też dzieciom), z tego względu muszą być zgodne z literą prawa.

Równolegle są podstawowym komponentem ozdobnym, który jest w stanie odróżniać się z otoczenia kolorytem, dbałością o drobiazgi i gabarytami. Tralki, poręcze i kolejne akcesoria możesz sporządzić u profesjonalnego rzemieślnika, jednak musisz przygotować się na wysoką cenę. Samodzielnie wytwarzane egzemplarze są jednostkowe – na pewno nigdzie takich nie kupisz. Osoby spędzające czas w Twoim domu z całą pewnością to zauważą.

Ogólnie rzecz ujmując można rozróżnić wiele typów balustrad (różnią się z uwagi na konstrukcję):

Balustrady przejrzyste – w których ulokowane są tralki.

Balustrady pełne – są najsolidniejsze. Przeważnie skonstruowane z mocnych materiałów, m in. betonu bądź cegły.

Balustrady kurtynowe – są budowane z całych modułów, jakie w następnej kolejności przymocowywane są do podstawowej części, np. ze szkła.

Schodki, których wysokość jest większa niż pół metra, powinny mieć zabezpieczenie w postaci bariery (albo zbliżonej konstrukcji) od strony otwartej. Wysokość balustrady w przypadku domków jednorodzinnych nie powinna być mniejsza niżeli 90 cm.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć więcej, kliknij w link obok – www.nogi-drewniane.pl

Komentarze są wyłączone.