Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Optymalizacja stron WWW
17 września, 2020
Lampa Beyond
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym?

Plusów nawiązania współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się dużo. Nawiązując współdziałanie z biurem rachunkowym oprócz tego, że zyskuje się łączność z wykształconym specjalistą, to również dobrej klasy obsługę. Chociaż przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Między innymi dokonuje wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald czy kataloguje i segreguje dokumentację przedsiębiorstwa. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym oznacza, że biuro przejmuje część zobowiązań przedsiębiorcy, umożliwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe wykonuje ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a na dodatek przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto zdecydować się na współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się aktualizuje, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują stałą aktualizację swojej wiedzy. Czujna obserwacja i szybkie dopasowanie do nowych zmian, zapewnia, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały prawidłową strukturę, niezbędne dane i zachowają ustalony porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, by odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Ponadto klienci biura rachunkowego z reguły zyskują dostęp do informacji, a także pełną pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze pracuje w interesie przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o nowych zobowiązaniach i możliwościach, które usprawnią prowadzenie działalności.

Poprawność i szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są przez dokumenty księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, dlatego są najistotniejszym elementem pracy . Wśród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze albo korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty przychodziły w komplecie i miały odpowiednią strukturę i wszystkie potrzebne dane. Ważne, by klient wysyłał wszelkie dowody na bieżąco, by księgowa mogła rozliczyć je w wyznaczonym terminie.

Sposób wysyłania dokumentów do biura rachunkowego często zależy od jego zasad. W niektórych miejscach niezbędne jest przekazywanie dokumentów księgowych oryginalnych. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio oznaczona kopia. Czasami dokumenty trzeba przekazywać prosto do biura , gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe gwarantuje zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem oraz nanoszeniem zmian. Klient w każdej chwili ma dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe przeważnie używają specjalnych programów księgowości online. Ich główną korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów i danych z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość umożliwia dodawanie wszystkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy gromadzone są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Poza tym takie programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także ułatwiają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Ponadto programy elektronicznej księgowości są intuicyjne i proste w obsłudze. Osoby wdrażające często proponują dodatkowe szkolenia, a także pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Tego typu programy są bezustannie aktualizowane, by były zgrane z przepisami i gwarantowały absolutne bezpieczeństwo danych.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także dogodnościom w kwestiach przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo wygodna. Ponadto wiele biur rachunkowych prezentuje szeroką ofertę. Obok bazowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych albo rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, przekazują deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest również to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo ważnym plusem jest zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi martwić się aktualnościami w przepisach albo  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia skupienie się na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.