Oddłużanie firm – zakup zadłużonych spółek

Depilacja laserowa Włocławek Laseroterapia dla mężczyzn w Grudziądzu Usuwania owłosienia na całe życie
Depilacja laserem medycznym
4 marca, 2017
Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Układanie kostki brukowej – alejki, chodniki, podjazdy
15 marca, 2017

Oddłużanie firm – zakup zadłużonych spółek

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Planujesz sprzedać zadłużoną spółkę?

W Internecie ostatnimi czasy pojawia się bardzo dużo ogłoszeń o nabywaniu i zbyciu spółek. Takie informacje publikują nie tylko przedsiębiorstwa, zajmujące się tym profesjonalnie, ale też osoby prywatne. „Pilnie odstąpię spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Natychmiast kupię zadłużoną spółkę” – to zaledwie wybrane tytuły ogłoszeń. Niejednokrotnie wspólnicy chcą przekazać te, które posiadają duże długi, bo ogólnie rzecz ujmując nie są w stanie ich uregulować. O przejmowaniu spółek mamy możliwość znaleźć bardzo dużo ciekawych artykułów, jednakże nie wszystkie ujęte w nich nowości są prawdziwe. Wiele spośród nich prezentuje nabywających spółki jako oszustów, przedsiębiorców, którzy wzbogacają się na czyimś nieszczęściu. Rzetelne firmy tracą z tego powodu Interesantów. Jak jest naprawdę?

W przypadku kiedy planujesz zbyć spółkę, to pierwszym ruchem powinno być uważne sprawdzenie firmy, jakiej planujesz to zlecić. Na początku możemy obdarzyć zaufaniem tą, która istnieje na rynku od lat. To znaczy, że jej podwładni posiadają zadowalające umiejętności oraz nie powstała ona tylko na moment. Ważne jest też profesjonalne podejście do Klienta, i tym samym jakość kontaktu z nim, np. rozmowy telefoniczne, a zaraz potem zebranie w biurze. Sporym plusem firmy zajmującej się zakupem zadłużonych organizacji jest kompleksowe rozstrzygnięcie problemu – pomoc prawna czy pomoc z obszaru księgowości.

Na czym polega przeniesienie własności spółki?

Jest to najzwyczajniej w świecie sprzedaż spółki, która ma miejsce w asyście radcy prawnego Znaleziona firma razem z z obecnymi partnerami zawiera pisemną umowę, na której muszą zaistnieć podpisy wszystkich obecnych. Musisz zatem posiadać przy sobie konieczne dokumenty, takie jak: dowód osobisty, informacje dotyczące organizacji (nazwa, dane adresowe) oraz obowiązującego zadłużenia.

Odsprzedaży, jak i skupu spółki, można dokonać chociażby w 24 godziny! Wystarczy skontaktować się z dowolną firmą i napisać w wiadomości elektronicznej „sprzedam zadłużoną spółkę”. Przeważająca część kandydatów natychmiast reaguje na zgłoszenie. Absolutnie nie musisz niepokoić się o kredytorów, którzy wyczekują na odpłacenie długów, jak również o renomę. Przekazanie spółki daje możliwość wyzwolenia się z takich kłopotów. Firmy zajmujące się tym na co dzień załatwiają wszystkie formalności.

Korzyści ze sprzedaży spółki z długami:

Szybka, wręcz natychmiastowa sprzedaż. Powinieneś uwolnić się od problemu w mgnieniu oka. Po podpisaniu umowy nie musisz już reprezentować organizacji, parafować deklaracji w jej imieniu bądź podejmować innych aktywności.

Oszczędność czasu oraz nerwów. Znaleziona firma wykona umowę odsprzedaży, poprosi na zebranie notariusza i zajmie się resztą rzeczy powiązanych z odsprzedażą.

Nie musisz niepokoić się, że popełnisz błąd! Jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy, aby samodzielnie uporać się z problemem – zaufaj fachowcom.

O wiele więcej możliwości! Bo oprócz skupu spółek z długami owe firmy zajmują się obsługą księgową, doradztwem podatkowym, obsługą prawną, modyfikowaniem spółek, sprzedażą gotowych spółek i wieloma nowymi czynnościami.

A jak wygląda zakup gotowej spółki?

Kupienie czystej spółki pozwala wyminąć pracochłonne i nieciekawe czynności rejestracyjne, mianowicie zdobycie numeru Regon, wpisu na potrzeby KRS czy numeru PKD. Gotowa spółka nie powinna posiadać jakiejkolwiek historii, osób zatrudnionych bądź obciążeń. Koszt wykupu „dobrej” spółki najczęściej jest o wiele niższy niż ma to miejsce w przypadku robienia tego samodzielnie. Ceny mogą wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa jest w stanie kosztować około 4.000 zł, zaś zarejestrowana do VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – blisko 3.500 zł. Najkosztowniejsza jest spółka, która posiada autoryzację na spedycję. Trzeba liczyć się z wydatkiem szacunkowo 15.000 zł.

Znane ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, iż współwłaściciele nie odpowiadają za zadłużenia nabytej spółki. W przypadku upadku mogą utracić tylko wniesiony wkład. Opisuje się to jako kapitał zakładowy oraz może być oczywiście przetwarzany podczas rozwoju firmy. Dobrze jest również wiedzieć, iż wieloosobowe spółki wcale nie są objęte systemem ubezpieczeń ZUS.

Likwidacja spółki – koszty i warunki

Zainicjowanie procesu likwidacyjnego wiąże się ze znacznymi nakładami, m in. z zapłatą dla syndyka i taksacją majątku. Każdy wierzyciel w przypadku niezaspokojenia potrzeb potrafi wytoczyć postępowanie przeciw poszczególnym członkom zarządu spółki, a również dochodzić swoich praw na drodze cywilnoprawnej. W rezultacie można latami czekać aż egzekutor przeprowadzi wszystkie konieczne czynności. Samo przedstawienie wniosku absolutnie nie przyczynia się do tego, że nie trzeba opłacać długów.

Ażeby sąd mógł ogłosić upadłość spółki, musi mieć ona pewny majątek. W odmiennym przypadku – wniosek będzie odrzucony. Trybunał po prostu nie jest w stanie zrealizować postępowania, by zaspokoić potrzeby pożyczkodawców.

Czy ten tekst Cię zaintrygował? Problematyka skupu i odsprzedaży spółek jest wyjątkowo obfita. Jeśli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to wejdź w odsyłacz oraz zapoznaj się ze szczegółami.

Komentarze są wyłączone.