Usługi rachunkowe

DJ, który poprowadzi imprezę
9 lutego, 2021
Brukarz Toruń
9 lutego, 2021

Dlaczego warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści podjęcia współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się bardzo dużo. Podejmując współdziałanie z biurem rachunkowym nie tylko zdobywa się łączność z wykształconym księgowym, to również wysokiej jakości obsługę. Chociaż głównie biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald albo segreguje i kataloguje dokumenty przedsiębiorstwa. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że biuro przejmuje część zadań przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a także składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się zmienia, dlatego nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Wnikliwa obserwacja oraz szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały prawidłową strukturę, potrzebne informacje oraz utrzymują konieczny porządek. Na bazie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najbardziej wydajny system pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, aby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Co więcej klienci biura rachunkowego przeważnie mogą liczyć na komplet informacji, a do tego pełną pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich sprawać pracuje w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o wprowadzonych obowiązkach i możliwościach, które ułatwią prowadzenie biznesu.

Poprawność i szybki dostęp do dokumentów księgowych

Wszelkie operacje finansowe działalności gospodarczej ewidencjonowane są przez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, dlatego są niezbędnym elementem pracy . Wśród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne wystawiane przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące poprawiające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty trafiały bez braków i miały poprawną strukturę i wszystkie konieczne informacje. Ważne, aby klient udostępniał dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim terminie.

Technika dostarczania dowodów księgowych do biura rachunkowego z reguły zależy od jego działania. W części miejsc konieczne jest dostarczanie dokumentów księgowych oryginalnych. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio opisana kopia. Czasami dokumenty trzeba dostarczać wprost do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem albo nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Księgowość elektroniczna

Współczesne biura rachunkowe co raz częściej korzystają ze specjalnych programów elektronicznej księgowości. Ich główną korzyścią jest elektroniczny wgląd do dokumentów i danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna elektroniczna księgowość umożliwia uzupełnianie wszelkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy zbierane są na absolutnie chronionych serwerach. Obok tego te programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy biurem rachunkowym, a przedsiębiorca. Ponadto programy e-księgowości są intuicyjne i proste w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj proponują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie techniczne. Takiego typu programy są bezustannie aktualizowane, aby były zgodne z przepisami i zapewniały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość online, a także dogodnościom w zakresie oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Co więcej większość biur rachunkowych prezentuje szeroką ofertę. Oprócz podstawowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych albo wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest też to, że każde biuro rachunkowe musi wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności OC. W razie błędów z winy biura, skutki finansowe będą pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Równie istotnym plusem jest również zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi martwić się aktualnościami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

Prowadzenie księgowości

Komentarze są wyłączone.