Sklepy internetowe – jak otworzyć

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar kraftowy – maszyny rozlewnicze
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom na sprzedaż
30 sierpnia, 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

XXI wiek to nieustanny postęp kultury konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieustannie rozglądają się za czymś nowym i chcą mieć coraz więcej. Niewiele świadczy o tym, żeby ta tendencja się odwróciła. Kupowanie ekskluzywnych towarów to także, ale bierzemy pod uwagę jeszcze kosmetyki, wyżywienie – słowem to, co jest nam niezbędne do życia. Wiele osób nie zatrzymuje się zbytnio i w wyniku tego, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może okazać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Z pewnością kojarzymy wiele modelowych jednostek, które na nic nie mają czasu. Robią zakupy w supermarkecie raz na dwa tygodnie, aby oszczędzić sobie ciągłego chodzenia po potrzebne zapasy. Obecnie przykładowe sieci idą jeszcze naprzód i gwarantują takim osobom dostarczenie asortymentu pod drzwi.

Przeanalizowana już problematyka tyczy się szczególnie osób zarobionych, przesiadujących do późna w miejscu zatrudnienia. Nie wyglądają na zachwyconych, gdy powinni zrobić chociażby świąteczne zakupy. Pracoholicy z ochotą czerpią garściami z korzyści jakie daje e-sklep oraz masowo kupują niespodzianki dla bliskich. Biorąc to pod uwagę – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak zdążyliśmy się przekonać – dosyć sporą.

 

Wiemy zatem jaki pierwszoplanowy cel założenia sklepu online, a więc należy przekalkulować jak ów sklep ma się prezentować. Nie możemy mieć wymagań z księżyca. Jeżeli sklep internetowy ma nam zagwarantować wymierne zarobki, w takiej sytuacji rozpoczynamy od tzw. analizy SWOT. Zbadanie silnych oraz gorszych stron, perspektyw i pułapek to całkowita podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego sklepu internetowego, jak i otoczenia konkurencyjnego. Musimy dowiedzieć się jakie parametry osiągają, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Kolejna sprawa to określenie grupy docelowej. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Powołany przez Ciebie sklep internetowy może być skierowany do Konsumenta wszechstronnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu kategorii towarów, ale również np. zapraszać do sklepu internetowego przede wszystkim Panie, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Rzetelnie przeanalizujcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Jest taka możliwość, że będziesz musiał na początek zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Trzeba mieć świadomość, że uruchomienie sklepu internetowego jest ściśle powiązane z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, obligatoryjnie trzeba zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli wcześniej prowadziłeś biznes, musisz tylko zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Bardzo ważna sprawa to oferowane produkty. Kiedy już podejmiemy decyzję czy nasz asortyment wypełni coś specjalistycznego, z ekskluzywnej działki, czy też produkty powszechne, wytwarzane na dużą skalę, możemy się skupić na właściwym wyborze kolportera. Sumienność, terminowość i bycie godnym zaufania, to być podstawa, na jaką wypada spojrzeć przy kontraktowaniu. Oczywiście ważny dla nas będzie też stosunek jakości do ceny. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Dostawca już wybrany? Zbliżamy się do momentu, kiedy należy zredagować unikalne opisy oferowanych przedmiotów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Wkraczamy w tej chwili w obszar pozycjonowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeżeli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas trzeba skierować uwagę na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przejrzyste dla Klientów, ale także zoptymalizowane pod SEO, by popularna wyszukiwarka Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – wyszukiwarka oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie osiągniemy odpowiedniej pozycji w wynikach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Sprawy związane z produktami już za nami – czas na wprowadzenie odpowiednich form płatności. Do popularnych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań winniśmy również dać Klientom uregulowanie należności przy odbiorze oraz z góry. Ważnym będzie, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – domena, hosting i program

 

Zamysł jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Polecamy nie robić tego na własną rękę, tylko posiłkować się wiedzą ekspertów. Niektórym wystarczy chociażby bezpłatny software, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena czasem jest dostarczona w pakiecie z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – to w takiej sytuacji będzie trzeba takową zakupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hositngów – przynoszą one zdecydowanie za dużo restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

sklepy internetowe Toruń

Komentarze są wyłączone.