Tworzenie stron Toruń

Leczenie ortodontyczne
1 lutego, 2021
Rekuperacja i klimatyzacja – co to jest?
2 lutego, 2021

W jaki sposób samodzielnie przygotować witrynę internetową na WordPressie?

Samodzielne utworzenie strony internetowej na WordPressie może wydawać się skomplikowane, ale nawet z znikomymi zdolnościami programistycznymi jest w pełni wykonalne, ze względu na dużą liczbę udostępnionych narzędzi, upraszczający całkowity twórczy proces. Na samym początku WordPress uznawany był za platformę blogową niż w formie bazy, gdzie da się przygotować fachową witrynę WWW. Ze względu na to bazowe funkcje zorientowane były na budowanie wpisów blogowych. Obecnie wiele osób tworzących  profesjonalne strony ciągle korzysta z możliwości wstawiania treści: nowości, porad, wskazówek, recenzji dobranych specyfiki konkretnej witryny. Zazwyczaj wpisy są wydzielone do przeznaczonej do tego zakładki, gdzie systematycznie publikowane są kolejne posty. Natomiast znaczną część pełnej witryny zapełniają podstrony wypełnione treścią, jaka przeważnie przez dłuższy czas jest niezmienna. Na tych podstronach głównie dodawane są opisy personelu, usług, osiągnięć, certyfikatów oraz np. cenniki. Aby te wszystkie elementy mogły być stworzone bez programistycznej wiedzy niezbędny będzie page builder, czyli edytor dzięki któremu dodamy wszystkie elementy wizualne i tekstowe, jakie pojawią się na stronie.

Edytor wizualny na WordPressie

Podstawowy edytor wizualny jest funkcją wbudowaną w WordPressie już w momencie rozpoczęcia pracy. Znacznie bardziej zaawansowane są oferowane poprzez wtyczki dodawanym do administracyjnego kokpitu. Koncepcja edytora wizualnego na WordPressie polega na dołączaniu poszczególnych elementów do strony WWW poprzez wybór potrzebnego, po czym przeciągnięcie go (techniką przeciągnij i upuść) w wybrane miejsce. Podstawowy edytor wizualny na WordPressie oferuje w sumie podobne opcje zarówno przy budowaniu strony głównej, podstron, jak i wpisów. Cały proces tworzenia polega na dopasowaniu konkretnego bloku, uzupełnienia go tekstem bądź grafiką, a potem dostosowaniem do siebie poszczególnych bloków. W ten sposób można wstawiać między innymi nagłówki H1-H6, listy, akapity, cytaty, pliki. Poszczególne elementy da się szeregować, ustawiać , dodawać do nich odstępy i separatory. Ponadto nawet podstawowy edytor wizualny umożliwia dodawanie własnych kodów HTML, widżetów (np. tagi, kalendarz, kategorie), czy odnośników do portali społecznościowych (np. instagram, facebook, youtube). Nie wymaga to żadnych zdolności programistycznych. Uzupełniamy obrazy, treść, dodatki itp. określamy ich rozmiar, kolory, pogrubienie, a edytor wizualny samodzielnie koduje. Przy edycji wpisów zapewnione są dodatkowe opcje, w których da się samemu ustawić datę umieszczenia wpisu, przypisać mu wybraną kategorię, a nawet tagi oraz wstawiać zdjęcie wyróżniające, jakie stanie się okładką danego postu.

WordPressowe wtyczki edytorów wizualnych

Ogromną zaletą WordPressa jest dostęp do instalowania wtyczek, jakie w znaczny sposób wspomagają projektowanie strony WWW. Nie jest to tylko baza dodatków, co umożliwia wstawianie zaawansowanych elementów jak np. harmonogramy, formularze lub szczegółowe tabele. Pośród wielu wtyczek zawierające wysoko zaawansowane pojedyncze elementy znajdują się również kompletnie rozwinięte edytory wizualne, uzupełnione o większą liczbę możliwości. Wtyczki mogą być darmowe i płatne, przy czym wersje płatne są najbardziej rozwinięte. Co więcej istnieją szablony, które mają w pakiecie dojście do wybranej wtyczki edytora. Tego rodzaju dodatek jest w takim wypadku w pewnym zakresie ograniczony, ale jego koszt wliczy się w cenie szablonu.

Muffin Builder

Wśród szablonów tym, oferującym zaawansowany edytor wizualny jest BeTheme od Muffingroup. Dodany do niego Muffin Builder udostępnia ogromny zasięg opcji, związanych z tworzenieniem i rozmieszczeniem treści na stronie. To narzędzie w niezbyt trudny sposób pomoże przygotować fachową i atrakcyjną witrynę WWW zarówno dla firmy, jak i ciekawego bloga. Za sprawą możliwości rozmieszczania wielu elementów od grafik, przez teksty po przydatne dodatki w podsekcjach i kolumnach o wielu rozmiarach, bez problemu stworzysz ciekawą witrynę internetową dostosowaną do potrzeb.

Elementor

Główną zaletą Elementora można uznać to, że w przeciwieństwie do podstawowego edytora wizualnego WordPressa oraz Muffin Buildera, każdy z elementów da się dodawać, zmieniać z widokiem strony. Przy tamtych efekt jest widoczny dopiero po zaktualizowaniu dodanych wszystkich okien w edycji strony. Elementor działa z widokiem w czasie rzeczywistym. Ma wbudowanych wiele możliwości do co konkretnych elementów oraz ich opcji. W praktyce prawie każdy element może zostać bez przeszkód zamieniony i ułożony według upodobania modyfikując kolory, rozmiary, kroje czcionek lub np. rozmieszczenie.

Beaver Builder

Beaver Builder oceniany jest jako jeden z najbardziej znanych i często używanych wtyczek do projektowania witryn WWW. Podobnie jak w przypadku Elementora działa na stronie w czasie rzeczywistym. To w znacznym stopniu przyspiesza tworzenie i jest niezwykle wygodne. O ile Beaver Builder ma bardzo dużo rozbudowanych opcji, z których korzystanie nie jest trudna, niekiedy skrypt potrzebuje momentu na wczytanie danych, przez co dodawane zmiany pojawiają się z niewielkim opóźnieniem.

Divi

Divi umożliwia projektowanie witryn WWW, dzięki metodzie wskazywania i przesuwania elementów. Projektowanie w czasie rzeczywistym oraz spora ilość możliwości edytowania treści i stylów sprawia, że jest co raz bardziej polecaną wtyczką do edycji. Jednym z ważnych elementów Divi, jest zachowanie pełnej historii zmian, dlatego bez trudu można wrócić do wcześniejszego momentu i podjąć projektowanie na nowo.

WP Bakery (Visual Composer)

WP Bakery to jeden z najwcześniejszych edytorów wizualnych, dlatego bardzo często jest pakietem niektórych szablonów. Przez lat był poprawiany dlatego teraz ma bardzo dużo korzystnych możliwości, jakie pomogą stworzyć funkcjonalną stronę. Zaawansowane możliwości wpływają niestety na jego wydajność, przez co niekiedy jest bardzo powolny. Pomimo tego jest łatwy we współpracy i stosunkowo tani.

Strony www Toruń

Komentarze są wyłączone.