Katalogowanie

Katalogowanie stron internetowych

Katalogowanie stron to łatwy przepis na ekspresowy wzrost pozycji Twojej marki w Internecie. Uważasz, że to nie prawda? Poznaj historię jednego z naszych Partnerów, który korzystając z naszej oferty katalogowania, rozbudował swoją działalność i zdobył kilka ciekawych zleceń.

Katalogowanie stron – podstawowe informacje

Początkowo głównym zamiarem katalogów internetowych było zbieranie najistotniejszych danych o regionalnych przedsiębiorstwach. Przedsiębiorstwa przydzielane były do określonych grup związanych z lokalizacją, jak i gałęzią świadczonych usług. W katalogach seo każdy mógł bezproblemowo odnaleźć danego eksperta, bądź też sprzedawcę pożądanego towaru.

Nieco później internet zaczął rozwijać się w stronę platformy masowego przekazu. Google, tworząc co raz to nowsze indeksacji domen, zainicjowało wyścig o czołową pozycję na liście organicznych wyników wyszukiwania. Dzisiaj można łatwo zauważyć, że ta rywalizacja wciąż trwa, a pozycjonowanie stron jest procesem co raz to bardziej kompleksowym.

I tutaj wracają katalogi stron. Jest bowiem jasne, że liczba linków odsyłających do pozycjonowanej strony, czy też w innych słowach mówiąc popularność tej witryny, to czynnik, który wpływa na pozycję strony w Google. Zwracając na ten fakt szczególną uwagę, katalogi stron bardzo szybko zaczęły być wykorzystywane jako narzędzia pozycjonerskie. Wstawiając linki do pozycjonowanej strony w dobrych katalogach seo gwarantujemy sobie momentalny rozwój pozycji naszej witryny w wyszukiwarce Google.

Teraz już rozumiesz że katalogowanie nie jest bezcelowe. Przeskoczmy w tym momencie do historii naszego Partnera, aby kompletnie zaprezentować Tobie mechanizm katalogowania i zmotywować Cię do skorzystania z naszej propozycji.

Pan Adam dodał swoją wizytówkę dokładnie 6 miesięcy temu. Zademonstrował nam swoją witrynę internetową. Prezentowała się wyjątkowo dobrze – wiele artykułów, efektowna grafika, właściwe funkcje. Coś jednakże nie grało. Po zweryfikowaniu jej pozycji w Google okazało się, że ulokowana jest ona na 50 pozycji. Bez wątpienia za daleko. Otrzymaliśmy również informacje, że 10 miesięcy temu pracował on z inną agencją interaktywną, która przez spamowanie i intensywne dodawanie do katalogów, przyczyniła się do spadku witryny w wynikach wyszukiwania Google. Pan Adam z mocno skurczonym budżetem miał nadzieję na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaoferowaliśmy mu także optymalizację strony. Po kilku dniach zainicjowaliśmy działania. Przystąpiliśmy do audytu SEO i struktur konkurencyjnych. Ulepszyliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać informacje o stronie do przygotowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Zatrzymajmy się teraz na chwilę przy usłudze dodawania stron do katalogów. Mogliśmy się zdecydować dwa rodzaje katalogowania – ręczne dodawanie adresu strony do katalogów Topranking, lub ręczne dodawanie artykułów SEO z linkiem wiodącym do pozycjonowanej witryny, również do katalogów stron Topranking. Wybraliśmy tą drugą możliwość. Nasi copywriterzy stworzyli kilka synonizmizowanych tekstów branżowych, wzbogaconych o podaną im listę fraz kluczowych. Do każdego artykułu dopasowaliśmy odpowiednie zdjęcie, które zostało opisane w fachowy sposób. Ruszyliśmy z publikacją wpisów SEO w 40 katalogach. Wypuszczaliśmy 2 teksty dziennie, ażeby cały mechanizm katalogowania wyglądał normalnie dla robotów Google. Po zaindeksowaniu wpisów zaczęliśmy kontrolować wzrost pozycji strony w Google. Po tej jedynej usłudze witryna Pana Adama skoczyła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednakże ostateczny wynik naszej współpracy. Pan Adam był tak bardzo zadowolony z pierwotnych rezultatów, że zdecydował się zainwestować w taki sam pakiet jeszcze raz. Znów opublikowaliśmy 40 wpisów w naszym zapleczu branżowym. I wydarzyło się to czego chyba nikt z nas nie zaplanował. Pozycjonowana witryna znalazła się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a dosłownie na 6 miejscu. Sprawiło to, że ilość Użytkowników chętnych do skorzystania z usług Pana Adama wzrosła o 300%.

Z powyższego przypadku możemy wywnioskować dwie kwestie – katalogowanie stron to ciągle idealny sposób na podwyższenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google, a także atrakcyjna forma reklamy internetowej.

Jesteś zainteresowany naszą usługą? Chcesz wypróbować katalogowania i zapewnić swojej stronie lepszą pozycję w Google? Nasza oferta zostawała stworzona specjalnie dla Ciebie. Skontaktuj się z nami, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie Indywidualną wycenę!