Gabinet stomatologiczny

Sklep internetowy przygotowany przez WooCommerce
2 lutego, 2021
Podpis elektroniczny Eurocert Toruń
3 lutego, 2021

Każdy z nas niejednokrotnie podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto walczyć o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów wypływają nawyki żywieniowe. Czarna kawa, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Bardzo ważna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu wpływają też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i umożliwia nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby sporządzić indywidualnie dobrane licówki, dentysta pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie specjalista wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu będziemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Znajdziemy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z kilku składników. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- czy warto zainwestować?

Zaawansowany poziom technologii dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Każdy z nas chce o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje mnóstwo metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najpopularniejsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Innym metodą na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zastosowanie w specjalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa siedem dni. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie polecane jest palaczom. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

Stomatolog Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.