Gabinet stomatologii estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozkwitu tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest właściwie od razu w trakcie jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość poznania rezultatu działań stomatologa nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje zdecydowanie widoczniejsze efekty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a do tego usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą w klinice dentystycznej jest bardzo wygodny oraz nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować siłę lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć również za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po zabiegu endodontycznym lub do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami można schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Stomatolog

Komentarze są wyłączone.