Implanty licówki i korony zębów – Toruń

Protezy zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego podlewania trawników
27 sierpnia, 2020

Implanty licówki i korony zębów – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień u dentysty

Przywykliśmy do tego, że leczenie zębów u stomatologa z reguły rozkłada się na sporo spotkań. Szczególnie w przypadku leczenia z zakresu ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj metody leczenia pozwalają stomatologom na zmniejszenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w gabinecie dentystycznym. Dzięki współczesnym metodom implantologów gabinety stomatologów udostępniają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w trakcie jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest możliwa już właściwie od ręki.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych protez

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność między bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębów u stomatologa, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na technice ulokowania implantów. Zwykle aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki rodzaj leczenia stomatologicznego charakteryzuje się tym, że na początku umieszczany jest implant, po czym w drugiej fazie stomatolog zakłada protezę. Te dwa etapy przerywa kilkumiesięczny proces osseointegracji, tj. czas, w którym implant wiąże się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero potem implant dentystyczny oraz kość zwiążą się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać umieszczona przez dentystę.

W sytuacji wstawiania zębów w jeden dzień, wykorzystywane są implanty jednofazowe, w których cały proces wszczepienia implantów i osadzenia uzupełnienia przebiega podczas jednej wizyty. Należy też dodać, że procedurę umieszczenia protezy w jeden dzień muszą wyprzedzać szczegółowe badania diagnostyczne u stomatologa, żeby pełen proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie badań stomatolog przygotowuje szczegółowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które posłużą jako podstawa do spreparowania szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów odbędzie się podczas jednej wizyty. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie najpierw niezbędne będzie leczenie stomatologiczne, by w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja dentystyczna. Na tym etapie przygotowywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Dentysta określa stan zębów, jamy ustnej i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego rolą jest też wzięcie odpowiednich wycisków, za pomocą których stomatolog protetyk spreparuje indywidualną protezę. Co ważne pacjent ma wiele możliwości. Ze względu na ilość braków zębowych, może wybrać różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji bezzębia przeważnie rekomendowana przez stomatologów jest technika umieszczenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach w systemach All on 4 lub All on 6. W trakcie tych przygotowań stomatolog określa też koszt implantów i całego leczenia.

Następnym etapem zębów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w klinice stomatologicznej. W tej fazie stomatolog umieszcza cztery albo sześć implantów dentystycznych, a zaraz za tym od razu tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Dlaczego mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Niezależnie od metody – implantów jedno- czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi złączyć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne zapewnia pacjentowi pełną wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej umożliwia odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z mocnym i pełnym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i pozwala im na bezproblemowy proces złączenia z kością, a na dodatek wygląda całkiem naturalnie.

Ostatni etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po zespojenia z kością implantów, kiedy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zwykle na zabieg należy spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten element także zostanie wzięty pod uwagę w czasie sporządzania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza sporządzana jest z najwyższej klasy surowców oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie właściwej higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszelkie porady lekarz stomatolog oczywiście przekazuje pacjentowi w czasie kolejnych wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Szybkie zakładanie implantów najczęściej przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów używanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie aplikuje się je u osób dotkniętych pełnym bezzębiem. Obie te metody są sposobem uzyskania wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, gdzie zostanie zamontowana proteza. Według uznania protezę można umieścić na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich zapewnia odpowiednią stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w ciągu jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają przede wszystkim tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zmniejszone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym wspaniałym uśmiechem w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.