Implanty zębów – Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty stomatologiczne
28 października, 2019
Protezy zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty zębów – Toruń

Piękny uśmiech w jeden dzień u dentysty

Przywykliśmy do tego, że leczenie zębów u dentysty z reguły rozkłada się na kilka spotkań. Głównie podczas leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. W tych czasach techniki pozwalają stomatologom na ograniczenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie u stomatologa. Dzięki najnowszym sposobom implantologów kliniki dentystów oferują możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka odbudowa zębów jest możliwa już właściwie od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Różnica między typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębów u dentysty, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, polega na technice umieszczania implantów. Tradycyjnie aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten model stomatologicznego leczenia charakteryzuje się tym, że po pierwsze aplikowany jest implant, a następnie w drugim etapie dentysta przytwierdza nadbudowę protetyczną. Te dwa etapy izoluje długotrwały proces osseointegracji, to jest czas, gdzie implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość zwiążą się na dobre, proteza może być przyłączona przez dentystę.

W przypadku wstawiania zębów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w jakich pełen proces umieszczenia implantów i osadzenia nadbudowy protetycznej odbywa się w trakcie jednej wizyty. Należy jednak dodać, że procedurę osadzenia implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać pełne badania diagnostyczne u dentysty, aby proces leczenia dentystycznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie badań dentysta tworzy treściwy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, jakie posłużą do przygotowania indywidualnego wzoru nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów odbędzie się w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie wcześniej potrzebne będzie leczenie u stomatologa, żeby później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja z dentystą. W tej fazie doprecyzowywane są wszelkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na właściwy zabieg. Stomatolog sprawdza stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest także pobranie odpowiednich wycisków, za pomocą których dentysta protetyk przyrządzi odpowiednią odbudowę protetyczną. Ponadto pacjent ma parę możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może poprosić o różne nadbudowy protetyczne. Przy pojedynczych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego bezzębia szczególnie wskazywana przez stomatologów jest metoda umieszczenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach metodą All on 4 albo All on 6. W tym czasie dentysta przedstawia także koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w klinice stomatologicznej. W tej fazie dentysta umieszcza cztery albo sześć implantów stomatologicznych, potem od razu tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu wspominamy o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką metodą – implantów jedno- czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zespoić się z kością, a zabiera trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej umożliwia odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z stabilnym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z którego może korzystać tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i pozwala im na bezproblemowy proces zespojenia z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Ostatni etap leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień jest po wygojeniu implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zamienia się na protezę właściwą. Zwykle na taki zabieg należy spotkać się z dentystą po paru miesiącach. Z całą pewnością ten krok także zostanie włączony w trakcie projektowania planu leczenia dentystycznego. Właściwa odbudowa protetyczna przygotowywana jest wysokiej jakości materiałów oraz dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszystkie zalecenia lekarz dentysta rzecz jasna omawia z pacjentem w ciągu kolejnych wizyt. To ważne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Jednofazowe wszczepianie implantów zazwyczaj przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie stosuje się je w przypadku osób z całkowitym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem stworzenia uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy ilości implantów, na których zostanie oparta proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne da się osadzić na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich gwarantuje odpowiednią stabilizację protezy, w końcu to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają w głównej mierze tym, którzy utracili pełen łuk zębowy. Dzięki wykorzystaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zredukowane, a pacjent może cieszyć się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl

Komentarze są wyłączone.