Implanty zębów w jeden dzień – Stomatologia estetyczna Toruń

Ocieplanie pianą PUR
11 lutego, 2021
Chirurgia szczękowa – jakie zabiegi ?
12 lutego, 2021

Wytrzymałe implanty zębowe

O implantach dentystycznych sporo się słyszy, ale wśród największych zalet implantów, zwykle wymienianą jest ich solidność. Na zabieg wszczepienia implantów w gabinecie dentystycznym należy przeznaczyć trochę czasu, ale efekty są absolutnie tego warte. Raz umieszczony implant zębowy, który dobrze zespoi się z kością, zdaniem specjalistów  może posłużyć nawet do końca życia. Warunkiem tego, jest przestrzegać zasad higieny zębów i dziąseł oraz regularne uczęszczanie na spotkania kontrolne w gabinecie dentystycznym.

O trwałości implantów stomatologicznych decydują surowce, z jakich są one wykonywane. Z reguły używane w implantologii to tytan oraz cyrkon. Choć tytan jest oceniany jako mniej estetyczny, jego właściwości i trwałość to ogromna zaleta. Z reguły tytanowa śruba implantu stomatologicznego nie jest widoczna, ponieważ ukrywa się wewnątrz dziąsła, ale zdarza się, że dziąsła ulegają osunięciu. Biorąc pod uwagę estetykę cyrkon jest lepszy, ponieważ kolorem przypomina zwyczajne zęby. Biorąc jednak pod uwagę trwałość tych surowców, każdy z nich sprawdza się wyśmienicie. Odznaczają się szczególną wytrzymałością na skoki temperatur lub ścieranie.

Poza tym organizm ludzki wyjątkowo je toleruje, więc jeżeli zostaną zaakceptowane na etapie zabiegu w gabinecie dentystycznym, generalnie nie zdarza się, by z biegiem czasu implant stomatologiczny wywoływał kłopoty. Swoją wytrzymałość implanty zawdzięczają również odporności na moc nacisku podczas posiłków. Ze względu na wytrzymałość oraz zbliżony wygląd do prawdziwych zębów, implanty zębowe są zazwyczaj polecanym przez dentystów uzupełnieniem protetycznym.

Implanty zębowe – jak odbudować kość?

Ilość kości jest sprawą podstawową dla zabiegu aplikacji implantów zębów. Usunięcie zębów powoduje zmiany w jamie ustnej nie tylko biorąc pod uwagę aspekt estetyczny oraz zdrowotnym. Nieuzupełniony brak prowadzi do postępującego zaniku kości szczęki, co natomiast ujemnie wpływa na inne zęby. Brak oparcia może spowodować, że one także zaczną się chwiać, a następnie wypadać. Z uwagi na to też wypełnienie braku jest istotne. Żeby zabieg aplikacji implantów stomatologicznych był dostępny, w obszarze zabiegowym musi znaleźć się odpowiednia ilość kości. Zdarza się czasem tak, że pacjenci chcący wypełnić lukę implantem zęba mają za małą ilość kości. Na szczęście to nie wyklucza ich całkowicie, żeby implant dobrze się zrósł i utrzymał w odpowiednim położeniu.

Niewielką ilość kości da się odbudować. Współczesne materiały wykorzystywane w leczeniu stomatologicznym pozwalają dentyście nie tylko na wszczepienie nowego materiału kostnego. Używany materiał z reguły sprzyja naturalnemu przyrostowi kości. Z tego powodu zabiegi sterowanej regeneracji kości są tak popularne i stosowane przez doświadczonych dentystów. Taka metoda odbudowy kości przed zabiegiem wszczepienia implantów zębowych jest w pełni bezpieczny, a stomatolog implantolog przeprowadza go przy znieczuleniu . Dentysta wkłada przygotowany materiał w miejscu dotkniętym zanikiem, a potem okrywa go specjalną membraną. Na całkowitą odbudowę kości pod implanty zębowe należy poczekać od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie stomatolog może bezpiecznie wszczepić implant.

Implanty podczas jednej wizyty w klinice stomatologicznej

Wszczepianie implantów stomatologicznych dentysta może wykonać na dwa sposoby. Szczególnie popularny zabieg wszczepiania dwufazowych implantów zawiera 2 podstawowe etapy. Po pierwsze w szczęce wstawiany jest implant stomatologiczny, w następnym stomatolog implantolog montuje część zastępującą ząb po pełnym przyjęciu się implantu. Nowoczesne metody sprawiły, że dostępny jest sposób wszczepienia implantów stomatologicznych w w ciągu jednej wizyty, tj. implantów jednofazowych.

Implanty tylko podczas jednej wizyty cechują się tym, że w czasie jednego zabiegu pacjent otrzymuje zarówno implant, a także całą odbudowę zęba. Oczywiście pełen proces poprzedzają kompleksowe diagnostyczne badania, żeby pacjent był świadom wszystkich etapów działań wykonywanych przez lekarza stomatologa, ale proces odbudowy ma miejsce w czasie pojedynczej wizyty w gabinecie dentystycznym. Bazowym warunkiem do wstawienia implantów w w ciągu jednej wizyty jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz samej kości żuchwy lub szczęki w pobliżu wszczepu.

Niezależnie od metody implant i tak musi się wygoić, ale przy wszczepie implantów jednofazowych cały zabieg przebiega pod protezą, a pacjent może bez przeszkód jej używać. Patrząc na ilości luk i wstawianego protetycznego uzupełnienia – korony, mostu lub pełnej protezy opartej na implantach – w czasie spajania implantu z kością pacjent używa tymczasowej protezy. Po całkowitym połączeniu się implantu i kości stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie protetyczne na uzupełnienie właściwe. Bez względu na to proteza tymczasowa doskonale sprawdza się i umożliwia uzyskanie wspaniałego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.