Klinika stomatologiczna Toruń

Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozwoju technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele metod, które usuwają przebarwienia i poprawiają kształt i wygląd zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na rezultat należało czekać aż do końca leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość sprawdzenia efektu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, bo wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy ledwo pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a przy okazji pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest całkiem komfortowy i nie pożera wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie światła i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić także przy użyciu protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do położenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.