Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Lampa Beyond

Jaką techniką wybielać zęby, by zdobyć satysfakcjonujący rezultat?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi sposobami od stomatologa jest uznawane za najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę techniki, da się bez trudu osiągnąć biel zębów widoczniejszą nawet o kilka tonów. Przeważnie wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, powstałych ze względu na włączenie do posiłków na przykład kolorowej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów istnieje wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do przede wszystkim wskazywanych należą kawa, soki albo różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było niwelowanie efektów pochłaniania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet leczone zęby mają żółty kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Oprócz codziennej pielęgnacji popularnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać fachowe wybielające zabiegi w gabinecie dentystycznym, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najskuteczniejsze fachowe przywracanie bieli zębów działa dzięki naświetleniu ich przygotowanymi do tego nowoczesnymi lampami. Taka technika wybielania gwarantuje wspaniałe wyniki już po jednym razie.

Wśród najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, oferująca zadowalające i trwałe rezultaty nawet po pierwszym zabiegu wybielania. Ponadto ten sposób eliminuje do 98% bakterii gromadzących się w jamie ustnej oraz pomniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Ze względu na to wybielanie zębów, chociaż najbardziej oczekiwane, nie jest wyłącznym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Poza tym także intensywność naświetlania lampy może zostać dobrana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza dentysty. Natężenie światła może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej metod wybielania

Wielu marzy o filmowym i zupełnie białym uzębieniu. Z tego względu na rynku dostępne są ciekawe techniki wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są rzecz jasna wszelkie wybielające pasty do zębów. Dość skutecznie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie psują szkliwa. Równie znane są lakiery, paski i wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Można je nabyć na przykład w sklepach lub w aptece, jednak z reguły to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie w obszarze między nimi.

Niewiele osób wie, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest porządne oczyszczenie ich u stomatologa np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem możliwym u dentysty są też specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam aplikuje nakładki w domu i używa zgodnie z ustaleniami dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, by wybielanie było skuteczne i bardzo bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania jest kontakt z dentystą. Już obecnie mamy świadomość, że wszelkie domowe metody, chociaż na pierwszy rzut oka dają efekt, tak naprawdę uszkadzają szkliwo i szybko podrażniają dziąsła. Dentysta profesjonalnie doradzi, która metoda spośród ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Co więcej oceni zdrowie zębów i stwierdzi, czy przed wybielaniem potrzebne będzie ich leczenie.

Niezależnie od metody wybielania , trzeba zatroszczyć się, by były one z zaufanych źródeł. Popularne żele czy nakładki wybielające bezpieczniej nabyć w zaufanych punktach albo z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu lepiej wybrać fachowe wybielanie u stomatologa. Tak mamy pewność, że dentysta stosuje certyfikowane produkty, a na bazie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż pojawiają się efekty wybielania ?

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową trwa kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie prędki rezultat, jednak trzeba pamiętać o tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Z reguły po wybielaniu trzeba też przenieść się na białą dietę, by nie osłabić dopiero co zdobytego efektu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie zębów nie działa? Niwelowanie przebarwień pochodzących z diety odsłania naturalną barwę zębów, a one nie zawsze są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę np. w wyniku przyjmowanych leków albo w przypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie uzyskamy całkowitej bieli środkami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem u stomatologa.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku decydujemy się inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Dobrym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Poza tym, że możemy wybrać ich barwę do chęci pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać też drobnej korekty kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Dlatego też trzeba przed wybielaniem porozmawiać z dentystą, by ocenił, która metoda będzie dla nas najwłaściwsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Komentarze są wyłączone.