Protezy zębów – Toruń

Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020
Implanty licówki i korony zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Proteza w jeden dzień w klinice dentystycznej

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie u dentysty często dzieli się na sporo wizyt. Szczególnie w czasie leczenia z zakresu implantologii, ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Współcześnie sposoby pozwalają dentystom na redukowanie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki nowoczesnym sposobom implantologów gabinety dentystyczne dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna niemal od ręki.

Implanty w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych odbudów protetycznych

Czym jest proteza w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica między typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie umieszczania implantów. Przeważnie wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Ten typ stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że w pierwszym etapie wstawiany jest implant, a następnie w drugim etapie stomatolog przytwierdza nadbudowę protetyczną. Te dwa etapy oddziela od siebie kilkumiesięczny proces osseointegracji, czyli czas, gdy implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant zębowy oraz kość zrosną się na dobre, nadbudowa protetyczna może być umieszczona przez dentystę.

W sytuacji uzupełnienia implantów w jeden dzień, wykorzystywane są jednofazowe implanty, w których pełna procedura wszczepienia implantów i osadzenia nadbudowy protetycznej przebiega w ciągu jednej wizyty. Należy też zauważyć, że procedurę wszczepienia implantów w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u dentysty, aby proces leczenia dentystycznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie diagnoz stomatolog organizuje kompleksowy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, jakie są potrzebne do stworzenia wzoru nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta wykona w jeden dzień. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej na starcie niezbędne będzie leczenie stomatologiczne, żeby w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja z dentystą. W tej fazie wykonywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Stomatolog określa stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne warunki. Jego rolą jest również pobranie właściwych wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk przygotuje odpowiednią odbudowę protetyczną. Ponadto pacjent może wybrać wiele możliwości. W zależności od ilości utraconych zębów, może zdecydować się na różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku całkowitego bezzębia bardzo wskazywana przez dentystów jest technika osadzenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. W tym czasie stomatolog przedstawia również koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Następnym etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie stomatolog umiejscawia 4 lub 6 implantów stomatologicznych, potem od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mówimy o protezie tymczasowej? Nieważne jaką metodą – implantów jedno- lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zespoić się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie skorzystanie z takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej pozwala na odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z twardym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i pozwala im na bezpieczny proces integracji z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Ostateczna faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przebiega już po złączeniu z kością implantów, kiedy protezę tymczasową zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zazwyczaj na zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten etap również zostanie wzięty pod uwagę w czasie projektowania planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna proteza sporządzana jest wysokiej jakości materiałów oraz dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że będzie dobra dożywotnio. Warunkiem tego, jest utrzymanie właściwej higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszelkie sugestie stomatolog rzecz jasna przedstawia pacjentowi w ciągu wizyt. To istotne, żeby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 albo All on 6

Natychmiastowe zakładanie implantów zwykle odbywa się w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Przeważnie wszczepia się je u osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy liczby implantów, na jakich zostanie zamontowana proteza. Do wyboru protezę da się osadzić na 4 lub 6 implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie zapewniają dobrą stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada podczas jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają szczególnie tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu tylko 4 lub 6 implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zmniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym uśmiechem w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.