Stomatologia estetyczna Toruń

Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna poddasza
17 września, 2020

Stomatologia estetyczna Toruń

Każdy z nas wiele razy zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto dbać o estetykę swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów mają także wpływ nawyki żywieniowe. Kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także staranna higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i pozwala nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   duże i białe? Nowoczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna posiada imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, specjalista wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki potrzebują doszlifowania. Dzięki temu będziemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po perfekcyjne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Znajdziemy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z kilku materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- ich twardość kilkukrotnie przekracza twardość szkliwa, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- recepta na białe zęby

Wysoki poziom innowacji dentystyki estetycznej pozwala nie tylko zmienić kształt zębów. Każdy z nas chce o doskonale białych zębach. Istnieje kilka metod by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Następnym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Najczęściej nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie rekomendowane jest osobom palącym. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego cena jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.