Stomatologia estetyczna Toruń

Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – miernictwo specjalistyczne
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozrostu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które zmniejszają przebarwienia oraz poprawiają kształt i wygląd zębów, a także wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na końcowy rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie powstała możliwość zobaczenia efektu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto DSD można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera wszczepienie implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według stomatologów najlepszym wśród protez, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych łączy się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant zęba całkowicie zespoi się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a przy okazji usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w gabinecie dentystycznym jest całkiem wygodny oraz nie pożera wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie światła oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je w głównej mierze ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób poprawy drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.