Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Wybieramy dobry materac do dużego łóżka
31 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa potrzebne jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, świadectwo odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo niezbędne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą zdolność prowadzenia pojazdów. Kompleksowe szkolenie gwarantuje otrzymanie wszelkich dokumentów. Dla osób, które uzyskały już uprawnienia wcześniej przygotowano uzupełniające szkolenia, które poszerzą posiadane kompetencje. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Jedynym wymogiem obok posiadania tradycyjnego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Same badania lekarskie i psychologiczne można odbyć po szkoleniu lub w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane ciekawi zwłaszcza osoby, które chcą prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to kierowca musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, zdolnościami oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej czy gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to też pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, oraz innych służbach bezpieczeństwa. Osiągając takie uprawnienia można też kierować bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tym charakterze.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został wymyślony tak, żeby przygotowywał kierowcę na ekstremalne sytuacje na drodze oraz wyjeżdżania z nich bez kolizji. Poznając techniki ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów oraz innych osób wymagających pomocy. Szkolenie pokazuje ekstremalne sytuacje, kiedy niewykluczona jest utrata panowania nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy szlifują swoje zdolności, potrzebnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, natomiast szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wliczają się zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. W liście tematów, które znajdują się w teoretycznych zajęciach są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, psychologiczne podstawy uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Ważnym segmentem jest też przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest podstawą do odebrania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dopełnieniu wszelkich formalności kierowca ma pełne uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najwygodniejszą formą zapisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Niezbędne materiały szkoleniowe oraz egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Również przeprowadzenie badań psychologicznych oraz lekarskich wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza fachową wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na wiedzy i latach doświadczeń, które cierpliwie przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia dzięki doskonałej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców poruszania się w ekstremalnych warunkach. Nauka zgodna z obowiązującymi normami, warunki nauczania oraz znakomita kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej jazdy oraz odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Komentarze są wyłączone.