kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzatory Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki bez zaświadczeń
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

kurs na pojazdy uprzywilejowane

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa niezbędne jest tradycyjne prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, a także potwierdzenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto konieczne są wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą zdolność kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie zapewnia uzyskanie wszystkich wymaganych dokumentów. Dla osób, które uzyskały już uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które powiększą zdobyte kompetencje. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Głównym warunkiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady właściwej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Natomiast badania lekarskie i psychologiczne można przejść po szkoleniu lub w jego trakcie.

Dla kogo przeznaczone jest kurs na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje w głównej mierze osoby, które planują prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem kolizji. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach może zignorować sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to kierowca musi odznaczać się błyskawiczną reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej lub gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są również pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje także kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Mając te uprawnienia można również prowadzić bankowozy i pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tej formie.

Program szkolenia kierowców

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został wymyślony tak, aby nastawił kierowcę na ekstremalne sytuacje drogowe i unikania kolizji. Poznając techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo na równi swoje, a także pasażerów oraz osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie przedststawia niebezpieczne sytuacje, kiedy możliwa jest utrata kontroli nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy doskonalą swoje umiejętności, niezbędnych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. W liście tematów, jakie są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Ważnym elementem jest również utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Z kolei praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które będzie bazą do uzyskania pozwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszystkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat i prawo jazdy właściwej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najwygodniejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przesłanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie materiały szkoleniowe i egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań psychologicznych oraz lekarskich znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze instruktorów. Instruktorzy bazują na wiedzy i latach doświadczeń, które wytrwale przekazują kierowcom. Utworzony program szkolenia dzięki znakomitej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi uczy kierowców prowadzenia pojazdu w trudnych warunkach. Edukacja zgodna z aktualnymi normami, warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy i odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

 

Komentarze są wyłączone.