Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?
15 marca, 2017
Kursy na karetki pogotowia szkolenia dla kierowców karetek
Kierowcy karetek muszą kończyć specjalistyczne kursy
17 marca, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Wiele dzieci zapytanych o to w jakim zawodzie chcą pracować jak dorosną, od razu odpowiada – adwokat. Tak samo jest z uczniami 18 lat. Uczące się jeszcze osoby oglądając nie zawsze zgodne z rzeczywistością programy telewizyjne, zachwycają się codziennością prawników. Zawód ten niesie za sobą za równo zalety jak i niewątpliwe minusy. Z pewnością praca w sektorze prawnym daje dużo satysfakcji nie tylko emocjonalnej, ale także pieniężnej. Pracujący w kancelariach prawnych nie narzekają na nudę, to trzeba napisać na samym wstępie. Jednak czy praca w tym zawodzie jest dla Ciebie?

Będąc na progu dorosłości nie masz pojęcia jeszcze co zmierzasz robić przez resztę życia. Prawdopodobnie nie masz nawet pomysłu co będzie się z Tobą działo w kolejnym roku, a co dopiero w tak odległym czasie jak 5 następnych lat. Nie przejmuj się, nie jesteś sam. Bardzo duża liczba młodych osób kończąc szkołę średnią ma prawdziwy kłopot z doborem ścieżki kariery. Z jednej strony ekscytują nas dobrze płatne funkcje, natomiast z drugiej nie chcemy chcemy stracić całego życia z względu dobrych dochodów. Jeśli planujesz postawić na pracę w kancelarii prawniczej przeczytaj ten tekst dotyczący zawodu adwokata i struktury sądownictwa polskiego. Mamy nadzieję, że przeanalizujesz wszystkie plusy i minusy, a Twoja decyzja o ścieżce zawodowej będzie wsparta dokładną analizą i logicznymi argumentami, które w pracy adwokata są równorzędnie pożądane.

Jak zostać prawnikiem?

Jeżeli jesteś w tym podpunkcie znaczy to, że początkowy krok w stronę kariery legislacyjnej został postawiony. Powinieneś wiedzieć, że czeka Cię nie lada przeprawa przez 5 lat szkoły wyższej i parę lat aplikacji. Jednak późniejsza kariera w zawodzie adwokata wynagrodzi Tobie czas spędzony na zdobywaniu wiedzy. Zacznijmy jednak od podstaw. Co powinieneś zorganizować na wstępie? Oczywiście znaleźć adekwatną uczelnię. Studia prawnicze dostarczane są zarówno przez państwowe, jak i prywatne jednostki w systemie stacjonarnym i zaocznym. Warto pójść do szkoły publicznej, gdzie nauka jest nieodpłatna. Jeżeli wprawdzie masz zamiar dorabiać w trakcie studiów musisz wiedzieć, ze na wybranych uniwersytetach pogodzenie tych dwóch spraw może być ciężkie. Wówczas warto przeanalizować wybór studiów niestacjonarnych, czyli zajęciach weekendowych lub wieczorowych. Wiadomo są one płatne.

W trakcie studiów będziesz miał do czynienia z taką materią jak prawo karne, prawo cywilne, prawo administracyjne, jak i prawo międzynarodowe. Jakakolwiek z tych dziedzin da Ci podstawy do służby w instytucjach prawnych. Od Twoich zainteresowań zależne jest którą z dyscyplin prawa wybierzesz na własną specjalizację. Pamiętaj lepiej znać się dobrze na jednej kwestii, niż na kilku średnio. W pracy prawnika to wiedza przesądza o przyszłym sukcesie więc zadbaj o to aby podczas nauki poszerzać ją jak najmocniej. Po pięciu semestrach czeka Cię obrona dyplomu magisterskiego. W zasadzie Ty wybierasz temat pracy na zakończenie studiów. Sam egzamin końcowy jest dość przyjemny. Prawdziwe zaczynają się po tym okresie, kiedy musisz rozstrzygnąć na jaką aplikację chciałbyś się dostać. Możemy wymienić sześć najistotniejszych – adwokacką, radcowską, komorniczą, notarialną, prokuratorską i sędziowską. Aplikacja to coś na kształt praktyki zawodowej dla absolwentów studiów prawniczych. Na początku powinieneś zdać egzamin wstępny, a po przebytej aplikacji musisz zdać egzamin finalny, który jest niezwykle skomplikowany. Jednak po pozytywnym wyniku otwierają się przez Tobą drzwi do kariery w określonym zawodzie prawniczym.

Adwokat – obrońca sądowy

Po przebyciu praktyki aplikacyjnej zdobywasz upoważnienie do wykonywania określonego zawodu – radcy prawnego, komornika, lub też adwokata. Adwokat jest generalnie najbardziej złożoną specjalizacją, bowiem zarówno może dostarczać porady prawne, jak i prezentować swoich Kontrahentów w sądzie. Związany jest z dyscypliną prawa karnego, jak i prawa cywilnego. Może zatem z jednej strony zostać obrońcą oskarżonego o zbrodnie z kodeksu karnego, jak i zastępcą sądowym osoby zaskarżonej w związku z występkiem wymienionym w kodeksie cywilnym. Adwokat jest w stanie zakładać indywidualną kancelarię adwokacką, lub być zatrudniony w innym biurze prawnym, lub na przykład w jednostce międzynarodowej.

Prawnik to niesamowicie interesujący i angażujący fach, w którym często należy ukrywać emocje. Z całą pewnością nie jest to zawód dla ludzi o słabych nerwach. Jeżeli umiesz analizować problemy, patrzeć na zjawiska z dystansu, szybko utrwalasz fakty i jesteś tolerancyjny w stosunku do drugiego człowieka, prawdopodobnie praca prawnika jest doskonałą opcją dla Ciebie.

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej o pracy adwokatów, wejdź na stronę doświadczonej kancelarii adwokackiej Ius Cogens z Torunia. W dziale Blog odnajdziesz bardzo dużo interesujących porad prawnych.

Kancelaria adwokacka Ius Cogens zajmuje się prowadzeniem zleceń związanych z prawem karnym i cywilnym. Wyśmienici prawnicy proponują wysokiej klasy doradztwo prawne , a także zastępstwo sądowe przed sądami powszechnymi w każdej instancji, instytucjami samorządowymi i urzędami, zawsze tam gdzie rządzi litera prawa.

Komentarze są wyłączone.