Adwokat w sprawie o alimenty pomoże nam wyjść z trudnej sytuacji

strzyżenie na gorąco gorące nożyczki Fryzjer Górny Studio fryzur Toruń
Gorące nożyczki, czyli o skuteczności strzyżenia na gorąco
19 kwietnia, 2017
bezpieczne pozycjonowanie pozycjonowanie stron toruń pozycjonowanie sklepów
Pozycjonowanie – kluczowe informacje dla początkujących
23 kwietnia, 2017

Adwokat w sprawie o alimenty pomoże nam wyjść z trudnej sytuacji

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

Co robić, gdy były małżonek nie płaci alimentów?

Jeśli od mniej więcej trzech miesięcy na koncie nie zostały zaksięgowane alimenty na córkę, można podjąć poważne kroki, by je odzyskać. Niestety często przeróżne okoliczności uczą jak jest to długotrwałe oraz ile można przy tym mieć niespokojnych dni. W sytuacji zaakceptowania porozumienia środki pieniężne powinny zawsze wpływać bezustannie. Natomiast w wypadku wyroku – zwyczajnie nie tak się dzieje. Natychmiast po orzeczeniu rozwodu byli małżonkowie częstokroć nie chcą ze sobą się komunikować, i bywa także tak, iż były małżonek zmienia adres, np. wyjeżdża za granicę. Przeżywają to oboje i dziecko, które musi koniecznie mieć umożliwione przyzwoite warunki egzystowania. Alimenty absolutnie nie są „wymysłem”, przy użyciu którego mamy możliwość zaspokajać subiektywne potrzeby. Są dedykowane wyłącznie dla dziecka. To niepełnoletnie dziecko jest prawdziwym odbiorcą tych zasobów finansowych nawet wówczas, jeśli na własną rękę nimi nie dysponuje. Jak coś wskórać w przypadku, kiedy przez trzy miesiące zostało zanotowanych na koncie kilka groszy z tytułu alimentów na syna?

Na początku powinniśmy porozmawiać z drugim rodzicem, nawet jeśli jest to niezwykle uciążliwe. Rozwiązanie podstaw natychmiastowo gwarantuje ewentualność obrania dalszej taktyki. Jeżeli to w ogóle nie zapewnia jakichkolwiek efektów, stykamy się ze wściekłością lub wymijaniem, możemy wynająć profesjonalnego adwokata, który zajmie się dotkliwą dla nas sprawą „od deski do deski”. Powinna to być serdeczna osoba, zatem taka która będzie wykazywać się zaangażowaniem, będzie wspomagać nieprzerwanie oraz wyłoży wszystkie niedogodności prawne.

W jakiej sytuacji można skontaktować się z komornikiem?

Możemy swobodnie wyselekcjonować komornika, u jakiego zostawimy zawiadomienie. Trzeba kierować się lokalizacją kancelarii i liczbą klientów, których wykonawca musi obligatoryjnie obsłużyć w swoim „rejonie”. O drobiazgi mamy szansę spytać swego prawnika, który zweryfikuje, które biura będą potrafiły owocnie przystąpić do zajęcia majątku… oraz są niedaleko byłego małżonka. Dobrze jest napisać wszystkie wiadomości, jakie posiadamy o poprzednim partnerze – oznaczenia kont w bankach, numery tablic rejestracyjnych, obligacje, adres zameldowania, NIP i informacje w kwestii prywatnych nieruchomości. Mówiąc w skrócie, jeżeli dowiedzieliśmy się, iż były mąż posiada jakichkolwiek dorobek (chociażby ten zaciekle maskowany), wolno nam wszystko zakomunikować komornikowi.

Bezowocna egzekucja nie jest zgodna z tym, że absolutnie nie posiadamy aktualnie najmniejszych szans na odzyskanie środków finansowych. W sytuacji, kiedy spełniamy założenia dochodowe, mamy możliwość zabiegać o pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieskuteczna to inaczej nieprzyjęcie alimentów na syna przez czas dwóch miesięcy. „Z urzędu” będą podjęte konieczne działania w odniesieniu do byłego małżonka. Najpierw dłużnik zostanie wezwany na potrzeby wyjaśnienia sprawy. Musi obowiązkowo precyzyjnie zobrazować swoją sytuację prywatną oraz materialną, m.in. uzasadnienie niespłacania alimentów. Jednocześnie będzie od niego wymagane złożenie zeznania majątkowego.

W sytuacji, kiedy były mąż nie posiada zatrudnienia bądź bezproduktywnie poszukuje miejsca pracy, musi obowiązkowo wpisać się jako osoba niepracująca w Urzędzie Pracy. Musi dodatkowo zgodzić się na ofertę pracy zarobkowej, ponieważ w innym przypadku zostanie uznany za „migającego się od przymusu alimentacyjnego”. Skoro utrzymuje firmę, która przynosi same straty, także musi wpisać się na listę do urzędu, lecz tym razem jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli były partner realizuje wszelkie zaprezentowane czynności (a mianowicie „współpracuje”), niestety nie można nic więcej zrobić. Nawet, gdy pieniędzy nadal nie ma. Odpowiednie procedury realizuje się wówczas, jeśli przez ubiegłe 6 miesięcy nie uiścił on więcej niżeli 50% alimentów.

Kiedy dłużnik zaczyna być ścigany za niepłacenie alimentów?

W przypadku kiedy były partner permanentnie unika wpłacania alimentów na niepełnoletnie dziecko, staje się dłużnikiem poszukiwany przez Policję. W takiej sytuacji należy wysłać kwestionariusz o ściganie za nadużycie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tu najzwyczajniej w świecie o „nieustającą niealimentację”, a mianowicie okoliczności, w jakich były mąż zupełnie nie pragnie płacić, alimentów, bo „po prostu nie” oraz w ogóle nie ma równocześnie najmniejszych sensownych kontrargumentów (wszystko musi obowiązkowo wyjaśnić nam nasz prawnik). Ponadto można oddać prośbę do starosty, żeby wstrzymano prawo jazdy takiemu „winowajcy” i zapisano go do BIG. Ogólnie rzecz ujmując nie będzie miał szansy pobrać jakiegokolwiek kredytu z banku, prócz znanych ekspresowych pożyczek bez BIK, BIG, ZUS, US…

W przypadku kiedy dokładnie wiemy, iż dłużnik bez wątpienia posiadał kapitał, jednakże przekazał go jakiemuś członkowi rodziny, wówczas mamy możliwość oddać odpowiedni pozew: skargę pauliańską (o jakiej mówi kodeks cywilny) lub zawiadomienie o popełnieniu oszustwa, jakie ma za cel powstrzymywać zaspokojenie żądań wierzycieli. Możemy także wnosić o „alimenty od obojga rodziców byłego męża”, jeżeli on nie jest kompletnie w stanie ich pokrywać.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się więcej, wejdź w ten link – Prawnik Toruń

Komentarze są wyłączone.