Pomoc prawnika w sprawie nękających firm windykacyjnych

zakręcarki maszyny pakujące linie pakujące
Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin
24 kwietnia, 2017
dj na wesele bydgoszcz dj na uroczystości dobry dj
Profesjonalny DJ zastąpi każdy alkohol
29 kwietnia, 2017

Pomoc prawnika w sprawie nękających firm windykacyjnych

prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

Wezwanie do zapłaty, czyli jak działają firmy windykacyjne…

Duża liczba firm dochodzących zwrotu długów jest sterowana poprzez osoby, które przebyły studia prawnicze, jednakże nie posiadają aplikacji. Więc mają urywkową wiedzę z obszaru prawa cywilnego. Dochodzenie wielorakiego charakteru wierzytelności wymaga głębszego poświęcenia i wyczucia, jakiego niestety nie można uzyskać przy użyciu innych strategii, jak podczas stażu w biurze u „dojrzalszych” przyjaciół po fachu. W tym przypadku niezastąpiony jest adwokat, który dokładnie będzie zdawać sobie sprawę, jakie ruchy dobrze jest przedsięwziąć. Firmy windykujące długi najczęściej nie przyjmują żadnej „zaliczki” oraz umawiają się głównie na odsetek od wyegzekwowanego długu. Przeważnie jest to od około 20% do mniej więcej 50% całkowitej kwoty. To z pewnością fakty tyczące się Odbiorców. Oni zupełnie nie muszą tak naprawdę podejmować żadnych czynności, poza czekaniem na wypłacenie części wierzytelności poprzez przedstawioną placówkę. Zaś co w tymże czasie dzieje się z trasatem?

Nierzetelne firmy, czyli tysiące wezwań do zapłaty

Należy w tymże miejscu odróżnić dwie sprawy: kiedy jakakolwiek osoba ledwie co stała się wierzycielem oraz zadłużenia przedawnione, jakich absolutnie nie należy spłacać. Jeżeli chodzi o pierwszy przypadek, to dłużnik musi obowiązkowo uregulować niespłacone zobowiązania pod rygorem sprawy w sądzie, wręczenia wyroku, zarekwirowania majątku przez komornika i w rezultacie spłacenia o wiele większej kwoty niżeli początkowa. Jeśli chodzi o długi przedawnione, to nie musimy opłacać wierzytelności – taką radę uzyskamy od jakiegokolwiek prawnika. Niestety część placówek odzyskujących długi nie wnosi już o uregulowanie przedstawionego długu, lecz niepokoi wierzycieli szkodliwymi konsekwencjami ich niezapłacenia. Przeprowadzają to przy użyciu listów, jakie co chwilę trafiają do skrzynki, co najmniej kilkunastu informacji e-mail oraz nieprzyjemnych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Najczęściej listy są wyrażone w taki sposób, by dłużnik rozważył to, iż naprawdę musi coś pokryć. Sporo w nich skomplikowanych dla „pospolitego zjadacza chleba” stwierdzeń typu „inwestycyjny niestandaryzowany sekurytyzacyjny fundusz zamknięty.” Co w tej sytuacji trzeba zrobić?

Tylko aktualne długi musimy spłacać

Wówczas musimy odebrać pozew o uregulowanie należności z sądu (o ile długu ostatnimi czasy nie spłaciliśmy). Pod żadnym pozorem zawiadomienia z sądu nie można pomijać, bo po pewnym czasie (uprawomocnienie) ma ono moc egzekucyjną. Jeśli informacje ujęte w pozwie są fałszywe albo dołączono do pozwu nieuczciwe rachunki – tym bardziej trzeba zareagować. Dłużnik ma podstawę, aby się bronić, np. kiedy doszło do dezaktualizacji długów. W niniejszej sytuacji trzeba zaczerpnąć z pomocy prawnej bądź iść do wyszukanej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka wyklaruje nam, jakie propozycje będą najkorzystniejsze. Cesjonariusz, który dochodzi swych należności, ma obowiązek pokazać w sądzie dowody, m. in. zarejestrowany mandat za jazdę komunikacją miejską bez biletu.

Długi przedawnione – to takie, których nie trzeba spłacać

Instytucje windykujące długi nie mają w ogóle żadnych zezwoleń. Ma je sąd, sekwestrator, adwokat – jednakże nie spółka zajmująca się inkasowaniem nieaktualnych długów. Jeżeli zatem dostaliśmy polecenie do zapłaty od przedstawionego podmiotu, nie wolno realizować takich ruchów:

1. Absolutnie nie możemy dawać odpowiedzi na dokumenty, e-maile oraz odbierać telefonu, gdyż będzie to tożsame z funkcjonowaniem zadłużenia (którego w ogóle nie trzeba zwracać)

2. Jeśli taka firma komunikuje się telefonicznie, należy mieć na uwadze to, iż całkowita dyskusja będzie nagrana – a to czasami może głównie negatywnie wpływać na naszą sprawę. Absolutnie nie pozwalajmy się nagrywać, nie wchodźmy w żadne konwersacje z windykatorami pracującymi w telemarketingu. Po prostu skończmy połączenie, w szczególności jeżeli nie jest w ogóle widoczny numer telefonu.

3. Mówiąc w skrócie nie dajmy się zastraszyć! W sytuacji nieaktualnych zadłużeń przenigdy nie posyłajmy zaświadczeń odwoławczych, próśb regulowania długu w ratach, oferty zawieszenia czasu wypłaty długu etc. Krótko mówiąc nie dajmy się również nabrać na układy, więc „promocje” i „rabaty” dotyczące nieistniejących zadłużeń.

4. Po prostu nie przelewajmy minimalnej ilości pieniędzy na rachunek bankowy placówki windykacyjnej, chociażby kilku złotych. Bowiem wówczas rozpocznie się cała machina odbierania zadłużeń. Spłacenie chociażby niesłychanie niewielkiej kwoty jest równoznaczne z tym, iż wierzytelność respektujemy.

5. Jeśli otrzymaliśmy niejasne zawiadomienie, idźmy po pomoc do adwokata, który wyklaruje nam poszczególne jego komponenty.

Musimy ponadto wspomnieć o tym, że wierzytelności przestarzałe możemy uiścić dobrowolnie. Środki pieniężne nie znajdą się tymczasem na rachunku rozliczeniowym autentycznego pożyczkodawcy, tylko spółki jaka wspomniany dług w późniejszym okresie zakupiła. Trzeba w tym przypadku zadać sobie podstawowe pytanie: czy powinniśmy płacić? Pokrycie autentycznemu wierzycielowi nieaktualnego długu ma sens, lecz płacenie instytucjom, jakie od siebie wzajemnie zakupują nieuregulowane wierzytelności i liczą na krótkoterminowy profit – przypuszczalnie nie. Zwłaszcza, iż większość pozwala sobie na liczne przekroczenia polskiego kodeksu.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy wątek i chcesz ujrzeć, jak prezentuje się specjalistyczna strona www adwokata, możesz kliknąć w tym miejscu – Kancelaria adwokacka Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.