Etykieciarki czyli maszyny etykietujące

Usługi kadrowe i wyliczanie wynagrodzeń - księgowość
Usługi kadrowo płacowe i rozliczanie wynagrodzenia
28 lutego, 2023
nowoczesna klimatyzacja - klimatyzatory i ich funkcje
Najlepsze klimatyzatory i jak je wybrać
2 marca, 2023

Etykieciarki czyli maszyny etykietujące

etykieciarki nowoczesne maszyny etykietujące na linii produkcyjnej

Kompletna produkcja charakteryzuje się kompletowaniem całych towarów od startu i przygotowania opakowania, poprzez nalewanie produktu, a potem zamykanie, aż do maszyny etykietującej. Tym co przeważnie zachęca klienta do produktu na półce sklepowej przeważnie jest etykieta i żeby pojawiła się ona na towarze, jednym z najfajniejszych i szczególnie efektywnych rozwiązań jest wdrożenie najnowszych maszyn etykietujących dla linii produkcyjnej.

Etykiety są różnorakie oraz nie zawsze są zwyczajnymi naklejkami. Są to również etykiety w formie sleeve zakładane na 2-3 butelki, to jest opakowania bi- oraz tri-pack. O sposobie etykietowania i jak wiele etykiet rzeczywiście znajdzie się na produkcie, określają między innymi: typ etykiet, wizualizacja optyczna towaru czy efektywność produkcji. Nowoczesne etykieciarki mogą nadawać od 1 do 8 etykiet na raz z szybkością od 30 do 100 towarów przez minutę, a dzięki specjalnej technologii wyposażone są w funkcje, poprzez które aplikują etykiety precyzyjnie oraz zgodny z projektem. Są to dla przykładu fotokomórki odczytujące położenia markera oraz pozycji etykiety; światłowodowe czujniki i kamery do weryfikacji szwów i grawerów na towarach.

Pomimo zmieniających się trendów na rynku maszyny etykietujące są przystosowane do dodawania etykiet o wielu formach na różnych formach opakowań – nie tylko prostokątnych, ale także pojemników owalnych, stożkowych czy płaskich. Podobnie w zakresie materiałów, z jakich wykonane są opakowania. Etykieciarki sprawdzają się w aplikacji etykiet m.in. na szkło, aluminium, papier, PET czy HDPE. To daje wiele możliwości w zakresie przygotowania towaru, jaki zainteresuje klienta.

jaką metodą dodawane są etykiety?

Jak już wspomnieliśmy etykiety mają różne kształty oraz są dodawane do produktu różnymi metodami. Maszyny etykietujące zaprojektowane są do etykietowania produktów oraz płaskich opakowań, kwadratowych czy okrągłych. Możliwe jest nakładanie etykiet od góry oraz od dołu, a także etykietowanie boczne oraz wzdłuż krawędzi towaru. W ofercie dostępne są także automaty etykietujące, jakie najpierw drukują etykietę, a potem ją aplikują na produkt.

By etykieta najlepiej trzymała się opakowania musi być przymocowana do niego specjalną metodą. Z reguły stosowane metody etykietowania towarów to etykietowanie przy użyciu kleju zimnego, kleju termotopliwego hot-melt, etykiet samoprzylepnych, plastikowych etykiet adhesleeve, etykiet sleeve termokurczliwego PVC i PET i innych. Metoda za każdym razem dobierana jest do formy opakowania.

Automatyczne maszyny etykietujące – dlaczego warto?

Etykieciarki automatyczne opierają się na technice modułowej. Maszyny etykietujące dobierane są do preferencji klienta, tak aby były dobrane do konkretnej linii produkcyjnej pod względem funkcjonalności i prędkości pracy. Dystrybutorzy automatycznych etykieciarek zawsze stają na wysokości zadania, chcąc dobrać odpowiednią maszynę do potrzeb klienta i jego linii produkcyjnej.

Współczesne maszyny etykietujące tworzone są do bezustannej pracy, bez niepotrzebnych przestojów nawet przy widocznych obciążeniach sprzętu. Nawet w momencie zmiany rolki z etykietami technika nastawiona jest na sprawny powrót do działania. Ponadto dzięki możliwości etykietowania kilku opakowań w ciągu 1 minuty produkcja używająca automatycznej maszyny etykietującej zyskuje lepszą wydajność i efektywność pracy.

Warto wspomnieć, że maszyny etykietujące wykonywane są z najwyższej klasy materiałów. W ten sposób maszyna jest trwała oraz zapewnia efektywną pracę. Należy regularnie kontrolować maszynę, kontrolować jej potrzeby, by działała nieprzerwanie oraz bez zarzutu. Oprócz tego w chwili, kiedy będzie niezbędna część zamienna, do kupienia są części oryginalne. Ponadto obsługa aplikatora etykiet także nie należy do skomplikowanych umiejętności. Panel sterujący jest łatwy w obsłudze i pozwala na stałe sprawdzanie oraz regulację wytycznych maszyny.

Co należy do zalet etykieciarek

Etykieciarki posiadają sporo zalet, które warto wskazać każdemu, kto chce wdrożyć automatyczną etykieciarkę do swojej linii produkcyjnej. Głównie jest to prosta i bezpieczna obsługa zbudowana w oparciu o interfejs przygotowany z myślą o użytkownikach. Ponadto etykieciarki mają ustalone parametry dodawania etykiet. Zaprojektowane zostały , aby były łatwe w czyszczeniu, przygotowane do serwisowania, a wymiana rolek z etykietami była bardzo sprawna.

Oprócz tego etykieciarki zostały tak budowane, żeby niezawodnie etykietowały na różnych formach opakowań, w dobranych przez pracownika rozmiarach etykiet. Dużą zaletą maszyn etykietujących jest także to, że dokładnie aplikują etykiety i są wzbogacone w systemy kontroli , które sprawdzają zarówno etykietę a także miejsce jej położenia.

Warto dodać, że dobra jakość materiałów również oznacza trwałą konstrukcję maszyn etykietujących oraz zmniejsza ryzyko usterek. Tak zniżają się także koszty powiązane z naprawą. Z drugiej strony nieprzerywalność działania oraz sprawna wymiana rolek z etykietami to zauważalna ekonomiczność w zachowanych środkach.

Te oraz inne zalety łatwo mogą przekonać, że dobrze jest posiadać nowoczesną etykieciarkę na swojej produkcji.

maszyny pakujące

Komentarze są wyłączone.