Nowoczesne instalacje pneumatyczne

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego
17 grudnia, 2016
Fizjoterapeuta poleca: leczenie kręgosłupa z pomocą rehabilitacji
22 grudnia, 2016

Instalacje pneumatyczne to grupa rozwiązań, które wraz z wszystkimi akcesoriami produkują, przechowują, doprowadzają i odbierają sprężone powietrze. Należycie przygotowana instalacja wyróżnia się obniżonym poborem mocy i optymalizacją ciśnienia zużywanego. Sprężone powietrze jest wykorzystywane w różnych sektorach gospodarczych, m.in. w farmacji i w warsztatach samochodowych. Stosunkowo niewielka waga i bezpieczeństwo stosowania w skrajnych warunkach pogodowych sprawia, że instalacje pneumatyczne są chętnie wybierane przez przedsiębiorców, którzy starają się zachować najwyższe standardy technologiczne.

Dziś w salonach branżowych producenci systemów ciśnieniowych oferują kilka technologii uzdatniania powietrza. Najbardziej popularne są instalacje polipropylenowe, instalacje ze stali nierdzewnej i instalacje aluminiowe. W dalszej części artykułu po kolei porównamy każdą z nich, by przedstawić Wam dokładne informacje na temat urządzeń pneumatycznych i możliwości ich zastosowania.

Odporne na korozję instalacje polipropylenowe

Instalacje polipropylenowe nie przewodzą elektryczności i nie reagują z substancjami chemicznymi. Nie przeszkadza im środowisko surowców o odczynie kwaśnym, jak i zasadowym, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w sektorze budowlanym. Rozwiązania polipropylenowe obniżają efekt kondensacji pary wodnej. Komponent z jakiego wytworzone są instalacje polipropylenowe jest pozbawiony substancji toksycznych i niezwykle żywotny. Najważniejszym plusem tych instalacji jest zaniżony współczynnik strat ciśnienia i cicha praca.

Bezkompromisowa jakość – instalacje pneumatyczne ze stali nierdzewnej

Instalacje pneumatyczne ze stali nierdzewnej to wysoka jakość połączona z prostym montażem. Prawdopodobnie dlatego, są najchętniej wybierane przez specjalistów z przemysłu farmaceutycznego, spożywczego i chemicznego. Instalacje ze stali nierdzewnej oparte są o technologię zaciskową, co zdecydowanie minimalizuje prace wykonawcze. Wszystkie akcesoria używane w tego typu rozwiązaniach wytwarzane są z tworzyw o wysokiej odporności na korozję. Technologia zaciskowa oprócz redukcji czasu i niezbędnych akcesoriów, obniża zagrożenia pożarowe. Instalacje pneumatyczne ze stali nierdzewnej mogą być montowane w różnych miejscach. Systemy tego rodzaju są bardzo funkcjonalne. Ich montaż zalecany jest w budynkach gdzie istnieje zwiększone ryzyko korozji.

Instalacje aluminiowe – wysoka jakość i większe oszczędności

Instalacje aluminiowe odznaczają się szybkością montażu. Użycie praktycznych złączek, dostępnych w dowolnych rozmiarach, zdecydowanie zmniejsza czas montażu. Oszczędności na tego typu instalacji wynoszą aż 30% w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Produkty z aluminium można w łatwy sposób dobrać do technologii danego przedsiębiorstwa. Sprawia to, że systemy aluminiowe mogą być wykorzystywane przez zarówno małe warsztaty mechaniczne, jak i średnie zakłady farmaceutyczne. Instalacje sprężonego powietrza z aluminium odznaczają się doskonałą wytrzymałością antykorozyjną. Są nieelastyczne (nie zmieniają kształtów pod wpływem temperatury) i łatwe w utrzymaniu. Dodatkowym plusem jest nieszkodliwość materiału – aluminium w 100% jest bezpieczne dla środowiska.

Pneumatyka od A do Z, czyli wyposażenie instalacji sprężonego powietrza

Praktyczna i stabilna instalacja pneumatyczna złożona jest z kilku podstawowych elementów. Dobrze jest zaznaczyć, że tylko wysokiej jakości akcesoria, odpowiednio do siebie dobrane gwarantują najbardziej precyzyjne rezultaty sprężania powietrza. W budowie instalacji pneumatycznej najważniejsze miejsce zajmuje sprężarka, której celem jest podniesienie ciśnienia danej materii. W podstawowych, aczkolwiek wydajnych rozwiązaniach pneumatycznych najlepiej sprawdzi się sprężarka tłokowa. Przesuwając się dalej, w żadnej instalacji nie może brakować takich części jak filtr ssący, osuszacz i zbiornik powietrza. Dobrze jest także zainstalować tłumiki hałasu, które zredukują dźwięki wydawane przez urządzenia pneumatyczne. Kolejne części, bez których żadna instalacja nie będzie pracować dobrze to węże, czy też rury pneumatyczne, oraz różne zawory. Całościowa instalacja, wyposażona w praktyczne i zaawansowane technologicznie urządzenia zdecydowanie ułatwi większość czynności w Twoim zakładzie pracy.

Pneumatyka jest dziedziną inżynierii, z którą mamy do czynienia zarówno w życiu codziennym, jak i w zaawansowanych procesach technologicznych. W porównaniu z instalacjami hydraulicznymi, czy też elektrycznymi, systemy pneumatyczne są zdecydowanie mniej kosztowne i o wiele bardziej uniwersalne. Dobrze jest inwestować w nowoczesne systemy pneumatyczne, szczególnie w przedsiębiorstwach farmaceutycznych, spożywczych i chemicznych.

Poznaj bardziej szczegółowe informacje na temat rozwiązań pneumatycznych: pneumatyka

Komentarze są wyłączone.