Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Escape room – pokój pełen tajemnic
8 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych
7 października, 2016

Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn etykietujących. Na początku nakładanie nalepek odbywało się za sprawą technice „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były natomiast tak potężne, że spółka postanowiła, że będzie konstruować urządzenia niestandardowe. Firma Ultrapak ma więc w swoim katalogu przeróżnego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Należą do nich etykieciarki wieloczęściowe, maszyny etykietujące rotacyjne oraz etykieciarki liniowe. Etykieciarki modularne używa się do zakładania różnorakich banderoli, przykładowo wykonanych z papieru, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W tej chwili dostępne są trzy typy aplikatorów etykiet modularnych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Tymczasem maszyny rotacyjne bezbłędnie sprawdzą się do nakładania papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina albo towarów spożywczych. Ostatni rodzaj aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – przeznaczone są do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nakładać banderole na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie technologie są wykorzystywane przy etykietowaniu towarów? Mianowicie obecnie wykorzystuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz naklejki samoprzylepne (self – adhesleeve). Inteligentnym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niefunkcjonalność przyklejania banderoli z rolki przy użyciu kleju topliwego, ponieważ wymaga on stosowania kolejnych specyfików chemicznych, np. rozcieńczalników. Po pierwsze zwiększa to mocno koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka i przyrodę, a po trzecie – procedura ta jest niedoskonała. W liniach o gigantycznych wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować etykiety ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Znakomitym dodatkiem jest tutaj tryb samosterującego łączenia rolki. Sumując: Ultrapak jest upoważnionym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie aplikować naklejki syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), banderole samoprzylepne nieprzezroczyste, przejrzyste, papierowe, syntetyczne i naklejki cięte z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Etykieciarki sprzedawane przez Ultrapak mają parę ważnych zalet: funkcjonalne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby separujące, karuzelę wewnętrzną i samocentrujące platformy. Praktyczne profile aplikatorów etykiet dotyczą wszelkich osłon i ram maszyny, co wyraźnie podnosi poziom bezpieczeństwa. W katalogu firmy znaleźć można następujące rodzaje: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na wyjątkową uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza zdecydowanie sprawdzi się przy zakładaniu etykiet z papieru na górną część produktów. Jest idealna do mocowania etykiet w formacie litery „L” oraz „U” z wykorzystaniem kleju zimnego bądź powiązania go z klejem termotopliwym. Wyposażenie w dwa aparaty karuzelowe udostępnia możliwość wypełnienia po sobie dwóch rzeczy: ułożenia na szyjkę od butelki etykiety i zaciśnięcie wraz z nią zakrywki (z wykorzystaniem dodatkowej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na bardzo wysoką skuteczność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 dodanych etykiet w ciągu godziny. Banderole mogą być utworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium niniejszej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (albo zaczep rolki), układ cięcia etykiet, czujniki markerowe, receptory kontrolowania naprężenia folii, bęben do przesyłania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie zmniejszające przesuwanie się folii, topielnik i wałek. Wariant Rollmatic można w nieskomplikowany sposób modyfikować z wykorzystaniem ekranu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz przełącza się mechanicznie. W zależności od modelu posiada akcesorium chroniące, centralny zespół smarownic, zespół wyszukiwania oraz wydawania banderoli, urządzenie stopujące, komputerowy system wydłużania oraz układania folii, automatyczne dostrzeganie krańca rolki z etykietami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do kierowania maszyną, detektor niskiego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem i powłoki zabezpieczające. Topielnik z typu Rollmatic składa się z systemu liniującego etykiety, cylindra transferowego, cylindra tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (albo dwoma) i wałka klejowego. Głównymi korzyściami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność naklejek na jednej rolce, możliwość obróbki cienkich folii, ograniczona liczba przestojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez usuwanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, dość niewielki pobór mocy i obniżenie wydatków na elementy zastępcze.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można zaprojektować konkretne pakowaczki które bezproblemowo podłącza się do funkcjonującej linii przemysłowej, jak również złożone rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Wykorzystując je można efektywnie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce lub ryż. Ładowanie realizuje się z wykorzystaniem oryginalnych technik w aspekcie otrzymywania próżni, przyrządzania potraw w workach próżniowych oraz napowietrzania towaru. Specjalnym typem pakowaczek są te, które potrafią dobrze obwinąć dziczyznę, utrzymując jego walory smakowe oraz wizualne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nieskomplikowane w myciu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne elementy wymienne. Najczęściej są uzbrojone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują przeróżne metody zgrzewania: za pośrednictwem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu z częścią do ścięcia. Jeśli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to mogą one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i woreczkami PA. Ogólnie tunele pakujące można rozdzielić na komorowe, do napełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny spełniające funkcję paletyzacji i rozładowywania towaru z palet. Jest to dużo korzystniejsze i ekonomiczniejsze rozwiązanie. Jakiekolwiek projekty maszyn pakujących są wykonywane w oparciu o indywidualne potrzeby Nabywcy, przykładowo. jego oczekiwania co do wydajności konkretnej linii produkcyjnej. Również połączenia pomiędzy maszynami są w ten sposób opracowywane. Kontrahenci mogą zatem zaadaptować linię do danego przetworu, przykładowo. płatków owsianych.

Szczegółowe informacje na temat oferty można znaleźć klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Komentarze są wyłączone.