Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE
Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak
5 października, 2016
Izolacja pianką - Pianka poliuretanowa - Ocieplanie domów - Ocieplanie kurników - Ocieplanie hal magazynowych
Pianka poliuretanowa – nowa forma izolacji ciepła
1 listopada, 2016

Oferta nalewarek i kompletnych linii rozlewniczych

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Jaką wybrać nalewarkę do swojej firmy?

Dowolna linia produkcyjna musi posiadać właściwą nalewarkę, przy użyciu której artykuł szybko znajdzie się w metalowej puszce. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, gdyż nie wykona standardów i zostanie zignorowany, ani za dużo – wyrządzi poważne szkody budżetowe. Dzięki przedsiębiorstwu Ultrapak w naszym kraju można kupić nowoczesne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe i w odmianie monobloków. Maszyny te oznaczają się mocną stalową budową oraz dużą wydajnością. W salonie firmy można liczyć na rozległą konsultację specjalistów, którzy od bardzo długo działają w zawodzie. Nalewarki można dopasować do specyficznych życzeń Zainteresowanego, np. wybranego artykułu, ekonomiczności albo toku rozlewu. Perfekcyjnie sprawdzą się w rozmaitych branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność nalewaczek zawiera się w zasięgu od 3.000 do 90.000 napełnionych butelek w przeciągu jednej godziny. Maszyna uzupełnia szklane i syntetyczne butelki i konserwy. Do gęstych, zawiesistych, mających pełniejsze cząsteczki przetworów dedykowane są dozownice. Chodzi tu np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre karmy dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Wśród dozownic rozpoznaje się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, nalewarki Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali rdzoodpornej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Podstawowym typem są maszyny rozlewnicze tłokowe, które wprowadzają towar w butelki bądź puszki za pomocą oddzielnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Dowolny tłok zasysa dawkę wody mineralnej czy wina oraz nalewa ją do konkretnych butelek. Dawka może sięgać od 5 – 1200 ml. Jakakolwiek głowica ma niezależny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe doskonale sprawdzą się przy nalewaniu wyrobów z zawartością dwutlenku węgla. W zbiorniku buforowym generowane jest duże ciśnienie, przy pomocy którego gazowany napój zbyt mocno się „nie wzburzy”. Nalewarki ciśnieniowo – przelewowe stosuje się powszechnie do sączenia towarów w butelki szklane i PET. Są to np. majonezy albo przetwory, które mają zwartość „rzadką”, burzącą się albo średniolepką. Sprawdzą się w branży kosmetycznej oraz chemicznej, albowiem są w stanie umiejscowić w opakowaniu od 100ml – 10 l artykułu. Nalewarki podciśnieniowe przystosowuje się do nalewania alkoholi albo pozostałych płynów bez zawartości dwutlenku węgla. Tutaj towar jest zasysany przy użyciu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest widocznie niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle dokładne przy mierzeniu artykułu z wykorzystaniem narzędzi do sprawdzania objętości albo masy – inaczej przepływomierzy. Występują m.in. w wariancie elektromagnetycznym i masowym. Nalewarki do rozlewu w kegi PET mogą funkcjonować z wielorakimi modelami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Maszyny rozlewnicze do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie maszyna STERILBOX, mogą być wyposażone w wajchę. Za jej pomocą operator otwiera oraz zamyka kegi. Nalewarki w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – dopasowuje się przeważnie do przemysłu winiarskiego i piwowarskiego.

Projektowanie kompletnych linii rozlewniczych

Firma Ultrapak może ponadto zbudować kompletną linię technologiczną. Najczęściej konsultanci przedsiębiorstwa opierają się na postulatach Kupującego, np. co do towaru, który będzie dzięki niej generowany, jaką powierzchnię ma ona obejmować? Do obecnej chwili z oferty firmy skorzystali: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (sporządzający wódkę Bols) oraz Wosana. Nalewarki mogą być wykonane w typie monobloków lub trójbloków. W przypadku tych pierwszych Klient może wybrać spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W technologii „sterylnej” bądź Ultra Clean. Dzięki niniejszym metodom można produktywnie nalewać przetwory wyjątkowo delikatne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o wydłużonym okresie przydatności do skonsumowania. Linie technologiczne przygotowane przez Ultrapak odznaczają się indywidualnym charakterem, wysoką efektywnością przy równoległym spełnieniu oszczędności poboru energii i wypełnianiem wszelakich warunków higieny. Partnerstwo z z największymi firmami w obrębie produkowania maszyn przemysłowych dało firmie Ultrapak perspektywę na zdobycie docenienia w oczach Kupujących. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię wytwórczą można zaopatrzyć w maszyny etykietujące, zakręcarki, tunele pakujące, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do dokonywania samokontroli i in.

Więcej o ofercie przedsiębiorstwa Ultrapak można odnaleźć klikając w link – NALEWARKI

Komentarze są wyłączone.