Rodzaje maszyn pakujących idealne dla twojej firmy

Maszyny pakujące - niezawodne systemy pakowania kartoniarki i inne maszyny
Kartoniarki i inne maszyny pakujące czyli niezawodne systemy w produkcji
30 listopada, 2022
nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje
Nalewarki czyli maszyny rozlewnicze oraz ich rodzaje w produkcji
7 grudnia, 2022

Rodzaje maszyn pakujących idealne dla twojej firmy

Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej

Dodawanie opakowań do produktów to podstawowy wśród najistotniejszych etapów sprzedaży. Ludzie skupiają nie tylko swoją uwagę na metodę pakowania samego produktu – czy podoba się wizulanie, czy jest proste, ale także na bezpieczeństwo albo dużą jakość w czasie transportu. Zależy nam przecież aby produkt w estetycznym opakowaniu trafił na półkę lub bezpośrednio do konsumenta w doskonałym stanie. Dlatego również proces pakowania do transportu ma specjalne znaczenie. Z tego powodu także w ofercie pokazany jest szeroki wybór systemów pakujących, które nie tylko mają za zadanie porządne opakowanie pojedynczego towaru, ale także za zbiorcze opakowania. Dodanie automatycznych systemów pakowania do firmy mocno ułatwia i przyspiesza proces, wobec czego produkcja oszczędza pieniądze i zyskuje.

Warto dodać, że systemy pakujące jak np. celofoniarki czy kartoniarki przyniosą korzyści w wielu profilach firm. Automatyzacja pracy jest stale mocniej ceniona  szczególnie, że dodanie maszyn pakowania do firmy oznacza więcej wydajnej pracy. Obok tego oferowane systemy maszyn pakujących kupowane są od doświadczonych producentów, a w razie potrzeby zawsze dostępne są oryginalne części zamienne i serwis, które zapewnią nieprzerwalność produkcji. Przed dokonaniem zakupu dopasowanego systemu maszyn pakujących dostępne są testy i prezentacje wybranych systemów pakujących, by uwydatnić ich atuty i zachęcić, że opłaca się ich używać.

Typy maszyn pakujących

Rodzaje maszyn pakującuch można pogrupować na kilka metod. Inną metodą będziemy pakować biorąc pod uwagę rodzaj towaru. Systemy pakowania produktów sypkich, a produktów ciekłych wymagają innych rodzajów opakowań, to znaczy także innych maszyn pakujących. Tak samo jest, jeśli wybieramy rodzaj opakowania. W sprzedaży dostępne są systemy, które są przygotowane do pakowania w kartony, inne stworzone do opakowań plastikowych, słoików, wiader, tacek garmażeryjnych i worków foliowych i papierowych. Rodzaje maszyn pakujących podzielimy także z uwagi na metodę zamykania . W inny sposób działają maszyny używające zamknięcia strunowe, inne stosują nakrętki lub korki. Tak samo zbiorcze opakowania wymagają właściwej do tego maszyny. Mogłoby się wydawać, że ilość niezbędnych maszyn pakujących jest spora, dlatego też w ofertach znajdują są systemy kompletnych linii pakujących. Każdy poszczególny element dopasowywany jest do potrzeb produkcji, toteż poprawne włączenie systemu maszyn pakujących z pomocą fachowca jest niezwykle ważne.

Dlaczego kartoniarki to najbardziej znane systemy pakujące

Najpopularniejszym materiałem wśród wszystkich opakowań są kartony. Zdarza się, że produkty, które mają już swoje opakowanie, często chronione są kolejnym opakowaniem czyli kartonikiem. Taką praktykę zwykle możemy dostrzec w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Co więcej zbiorcze opakowania i transport produktów też opiera się o kartony, dlatego kartoniarki są jednymi z najpopularniejszych maszyn, jakie wdrażane są w praktycznie każdym rodzaju działalności. Przeważnie używane kartoniarki to maszyny, które robią owijki kartonowe czyli wrap-around oraz kartony klapowe.

Kartoniarki charakteryzuje także sporo korzyści pod względem automatyzacji pracy. Sporo kartoniarek tego typu jest zaprojektowana do formowania kartonu ze składu i pakowania towarów od góry, umieszczając w kartonie produkty o wcześniej uformowanej konfiguracji. Warto podkreslić, że w pełen system kartoniarek jest zorganizowany na tyle, aby produkcja była niezakłócona. To oznacza, że maszyny takie jak kartoniarki dbają o to, aby produkty nie przemieszczały się na linii, odkrywane były produkty przewrócone, a także żeby możliwa była dowolna separacja produktów. Taką metodą ładowanie towaru przez kartoniarkę przebiega sprawnie i szybko. Samo formowanie kartonu przebiega z ogromną dbałością. Kartoniarki stworzone są tak, aby opakowania kartonowe były poprawnie składane, dzięki mechanicznym dociskom, a odpowiedni klej topliwy zabezpiecza karton przed rozłożeniem i deformacją. Poszczególne te części pakowania kartoniarkami skutkują tym, że produkt jest zapakowany bezpiecznie i estetycznie, a wszystko to przy prawie zerowym wkładzie pracy ludzi.

http://www.kartoniarki.eu/

Systemy maszyn i tuneli pakujących, czyli zbiorcze opakowania

Ważną rolę dla produkcji mają także maszyny pakujące, które mają za zadanie zamykanie zbiorczych opakowań. Maszyny i tunele pakujące zaprojektowane zostały w celu, aby jednostkowe opakowania np. butelki, puszki, słoiki, wiaderka i mniejsze kartoniki pakowano wspólnie w zbiorowe opakowania jak np. foliowa zgrzewka albo tekturowa tacka. Nie tylko upraszcza to wysyłkę pojedynczych produktów, ponieważ w takim opakowaniu są zabezpieczone, co zmniejsza ryzyko ich zniszczenia lub potłuczenia, ale także usprawnia sprzedaż większej ilości towaru . Wygodniej jest zaoferować sprzedaż hurtową produktów pakowanych zbiorczo. Warto dodać, że maszyny pakujące zbiorczo, tak jak kartoniarki, przystosowane są do tego, aby pakować produkty w sposób nieprzerwany, dokładny i bez zbędnych postojów produkcji. Wykorzystywana folia albo kartony dopasowywane są do produktów, by cała linia produkcyjna funkcjonowała szybko i sprawnie.

Komentarze są wyłączone.