Pozycjonowanie lokalne sklepów

Meble wypoczynkowe - projektowanie wnętrz
Urządzanie mieszkania -meble stylizowane na antyki
1 września, 2020
Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia twarzowo szczękowa – zabiegi w klinice stomatologii estetycznej
1 września, 2020
Pozycjonowanie lokalne Toruń - marketing intenretowy w mapach

Pozycjonowanie lokalne Toruń - marketing intenretowy w mapach

W dzisiejszych czasach widać, iż bez właściwego pozycjonowania witryny internetowej, szanse na sukces naszej firmy są dość małe. Szczęśliwie, dzięki nowoczesnym technologiom, Google stworzyło wielowymiarowy mechanizm, dzięki któremu dotrzemy do lokalnych Klientów. Żeby to właśnie nasz salon fryzjerski, warsztat samochodowy, restauracja, biuro nieruchomości i cokolwiek innego zostało zauważone przez Klientów z Twojego sąsiedztwa, potrzebne jest należyte wypromowanie witryny w lokalnych wynikach wyszukiwania. Znaczenie tutaj ma wiele okoliczności, którymi zajmiemy się w tym tekście.

Pozycjonowanie lokalne – czym jest?

Najzwyczajniej w świecie, w pozycjonowaniu lokalnym chodzi o wypromowanie danej witryny w wyszukiwarkach. Od normalnego pozycjonowania witryn różni się jednak tym, że pod uwagę bierzemy wyszukujących z danego grona, np. województwa, miejscowości, a niekiedy nawet jednej dzielnicy. Najczęściej jest tak, że wyszukiwarka może samodzielnie wybadać, gdzie mieści się najbliższe naszemu położeniu większe miasto. Możemy to bez problemów sprawdzić, klikając przycisk „Narzędzia wyszukiwania” na stronie wyszukiwania. Załóżmy, że szukamy biura nieruchomości. Gdy osoba wyszukująca jest w tym momencie w Toruniu, to wówczas wyszukiwarka podpowie nam najwłaściwiej wypozycjonowane biura nieruchomości z Torunia. Badania nie kłamią – przeszło 95% Nabywców szuka przede wszystkim firm i usług z ich okolicy, by mieć je pod ręką. Musimy poczynić co w naszej mocy, żeby odszukali właśnie naszą firmę, gdyż ponad 3/4 wyszukujących lokalnie kupiło produkt w niedalekiej przyszłości, a powyżej 80% używających nowoczesnych komórek i tabletów używa wyszukiwarek internetowych. Co najczęściej wpisują? W czołówce znajdują się restauracje, sklepy i usługi. Jeśli masz własną restaurację, koniecznie musisz zatroszczyć się o pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne – od czego zacząć?

Podobnie jak w temacie tradycyjnego pozycjonowania stron, przy pozycjonowaniu lokalnym wciąż niezwykle istotną kwestią będzie optymalizacja witryny internetowej. Musimy regularnie dodawać treść i dbać o to, aby publikacje były możliwie jak najwyższej jakości. Nie zapominajmy przy tym o linkach, prowadzących do naszej strony. Trzeba na tym etapie zastanowić się nad technikami, które będą specyficzne dla pozycjonowania lokalnego, takimi jak np.
Utworzenie strony w Google Moja Firma, które szerzej przeanalizujemy poniżej,
linki z lokalnych stron – dołóżmy wszelkich starań, aby wieści o naszej firmie pojawiały się w lokalnych mediach, na stronie serwisu miasta, w lokalnym katalogu firm oraz stronach powiązanych z branżą turystyczną,
zgodność danych identyfikujących przedsiębiorstwo – otoczmy opieką dane, które zamieszczamy w katalogach firmowych i innych stronach. Jeśli zmieni się nasz adres lub jakiekolwiek inne dane kontaktowe i nie uaktualnimy tego, to wówczas wyszukiwarka potraktuje nas jako niewiarygodnych,

Usługa Google Moja Firma i pozycjonowanie w Google Maps

Niezwykle znaczące będzie założenie profilu naszej firmy w Google Moja Firma. Usługa ta powstała jako narzędzie do zakładania wizytówek spółek, które działają na lokalnym obszarze. Co możemy dzięki niej zyskać? Właściwe pozycjonowanie i optymalizacja wizytówki , iż poszukujący, używający lokalnych słów kluczowych zapewne natknie się na naszą wizytówkę, obejmującą adres witryny internetowej i telefon do naszej firmy. Samo utworzenie wizytówki nie jest przesadnie trudne, ale już pozycjonowanie wymaga dokładności i merytorycznej znajomości tematu.

Żeby jeszcze zwielokrotnić swoje szanse na zwabienie lokalnych Klientów, spożytkujemy usługę Google Moja Firma do pozycjonowania w Google Maps. Ten element pozycjonowania lokalnego jest stosunkowo trudny, ale korzyści na rynku lokalnym z pewnością będą zauważalne. Jak powinna wyglądać odpowiednio sformatowana wizytówka w Google Maps? Po pierwsze – musi mieć poprawny tytuł. Powinniśmy wcielić się w rolę szukającego i pomyśleć, jakimi hasłami będzie operował w wyszukiwarce. Najprościej będzie zawrzeć w tytule nazwę firmy oraz rodzaj oferowanych przez nas usług. Następnie, uzupełniamy wizytówkę o obowiązujące dane kontaktowe. Wspominaliśmy już o tym wyżej – powinniśmy regularnie je uaktualniać. W dalszej kolejności tworzymy dla Twojej korporacji unikatowy kod vanity URL. Jest to ciąg liter, który pojawia się po adresie https://plus.google.com/, głównie jako nazwa zakładu. Kiedy już zadbaliśmy o tamte elementy, pozostaje jedynie dobrać odpowiednią grafikę oraz napisać opis działalności.

Co ważne – wizytówka wiąże się z wystawianiem nam opinii przez wyszukujących. Ich ilość i jakość będą decydować o tym, jak wysoko wylądujemy w rezultatach wyszukiwania. Jeżeli pozyskamy większą liczbę aprobujących opinii, to wtedy będzie to miało pozytywny wpływ na pozyskiwanie kolejnych Odbiorców oraz wypracowanie wyższości nad konkurencją.

Pozycjonowanie lokalne to oszczędny i szybszy przepis, na znalezienie się w rezultatach wyszukiwania niż tradycyjne pozycjonowanie witryn. Nie jesteś pewien jak zacząć? Agencja reklamowa mająca w ofercie pozycjonowanie lokalne bez wątpienia pomoże Ci zrobić pierwszy krok w dziedzinie pozycjonowania lokalnego.

Zapraszamy na naszą stronę internetową – porady, analizy

Pozycjonowanie Toruń

 

Komentarze są wyłączone.