Malowanie bawialni i sal zabaw

Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – dlaczego warto?
12 listopada, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
29 listopada, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Dzieci kochają gry. Dzięki przeróżnym grom nie tylko bezstresowo spędzają czas, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Sale zabaw to świetny patent na spędzenie popołudnia. Są one ciekawą alternatywą huśtawek w parku, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Bawialnie to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy wykreować idealne miejsce rozrywki dla dzieci, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór barw oraz tematów przewodnich występujących w salach zabaw. Otoczenie można na dodatek ubarwić dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Kolory w świecie dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one działać na rozwój malucha: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni dobór barw i zachowanie balansu między nimi. Na uwadze trzeba mieć to, że to jakich kolorów używa dziecko podczas malowania czy rysowania, bardzo często przedstawia jego humor. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – postaci z bajek czy zwierzątka?

Bawialnię można pomalować jednym kolorem. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Ciekawe murale bardzo często widoczne są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dodatki inwestują też ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Wybór jest ogromy. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Dobrym patentem na dekorację sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy kreatywność malucha. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać?

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Gdy wybierzemy jako temat dominujący muralu na przykład: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – o farbach kilka zdań

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Tyczy to nie tylko zabawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. W takiej sytuacji sprawdzają się na przykład farby wodorozcieńczalne. Pamiętać musimy o tym, iż pośród dzieci są też uczuleniowcy. Dlatego tak znaczący jest dobór nietoksycznych produktów.

Zalety

Wykorzystanie artystycznego malunku jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal dla dzieci to doskonały pomysł na zaistnienie wśród innych tego typu miejsc, a teraz ma to gigantyczne znacznie. Brzdące zwrócą uwagę na interesujące elementy,a rodzice wezmą to pod uwagę. Odpowiednio dobranym rysunkiem można powiększyć przestrzeń, czy zamaskować jej niedostatki. Dobrze wykonany mural, odpowiednio wkomponowany w całość przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych proponuje swoje usługi. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Więcej o malowaniu artystycznym —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.