Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
5 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne
25 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Na ten moment ludzie nierzadko poszukują niebanalnej rozrywki. Nie starcza nam już normalne umówienie się na wódkę, czy na party. Przykładem niestandardowej idei na ciekawą wycieczkę działową pracowników albo wieczór w gronie kolegów stał się paintball. Niektórzy entuzjaści tej bogatej w adrenalinę walki skręcili w kierunku jakim jest laser tag – częstokroć tytułowany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów traktujących o wzroście fali rozgłosu paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie widzimy podstawowe dysproporcje pomiędzy obiema stylami rozrywki. Co się od razu rzuca w oczy? Po pierwsze – kwestia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w powszechnej odmianie paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort został zredukowany do minimum. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz pamiętając o tych argumentach – strzelanie przy pomocy wiązki światła ma swoje spore atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu ogarnia tak biorących udział w rozgrywce jak i kibicujących. Nie jesteśmy zobowiązani dostarczyć wyszukanych materiałów zabezpieczających teren, a samej grze może przyglądać się rzesza fanów, zgromadzona niedaleko centrum wydarzeń.

Pojawia się wątpliwość – co wiemy o świetle, które emituje broń, służąca do walki przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, całkowicie komfortowej dla oczu. Dzięki temu walczący i kibicujący poczują się komfortowo.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich musimy podkreślić sprawę dotyczącą ubioru. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, mocne wrażenia i cudowna zabawa związane są z wymaganymi środkami ostrożności oraz wymyślnymi mundurami. Z pewnością to drugie jest problematyczne, kiedy dominuje solidny upał w lipcu lub miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, a co za tym idzie łączymy wygodę oraz luz podczas zmagań.

Dzięki temu, że wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – rozrasta się grono potencjalnych żołnierzy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie zagra w niego każdy brzdąc, a zastosują się do właściwych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w paintball laserowy – chociaż na ogół będzie w tej sytuacji niezbędne specjalne zezwolenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zapewne wielu z Was chociaż raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Dziś laser tag daje nam to, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Pamiętajcie o jednym – podczas gry w laser tag nie obowiązuje obostrzenie, że po jednym skutecznym ciosie od rywala wypadacie z gry. Dobre rozwiązanie? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Doświadczona firma oferująca grę w paintball laserowy zapewne będzie się starała odwzorować broń, używaną przez żołnierzy z naszego kraju lub zagraniczne. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Rzecz jasna prócz samej broni, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o trafieniu lub przegranej. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie sprzętu w niebanalne rozwiązania, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia rozgrywki i poczucia się jak profesjonalny koneser wcześniej zaznaczonych gier.

 

 

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment możecie spotkać w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Przywołaliśmy już ogrom pozytywów laser tagu. Te argumenty, w zestawieniu ze stosunkowo konkurencyjnymi cenami sprawiają, iż ten model zabawy jest bardzo dobrym rozwiązaniem na spędzenie popołudnia/wieczoru w otoczeniu zżytej ze sobą braci, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 wspaniały wieczór kawalerski. Dziś zwykła impra w lokalu jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a tak męska rozgrywka połączy znakomitą zabawę z odpowiednią dawką emocji, która przyda się przed ślubem.

Laser tag świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Kolejnym atutem staje się to, iż batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz zaprezentować zaskakującą dla innych lekcję WF-u lub rozkręcić wychowankom kolonie.

Przestrzegamy – gros oferujących paintball wymaga rezerwacji, a ze względu zwiększoną renomę paintballa laserowego, trzeba zapewnić sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, powinno się przybycie odrobinę wcześniej oraz zaznajomienie się z normami, obowiązującymi na obszarze obiektu oferującego całość gry. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, skończy się przyjaźń i rozgorzeje prawdziwa walka!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.