Wideofilmowanie ślubów

prawnik toruń kancelaria adwokacka odszkodowania adwokat sprawy sądowe
O odszkodowanie warto walczyć z dobrym adwokatem
2 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak powstał i co zmienia?
11 czerwca, 2017

Wideofilmowanie to idealny pomysł na zarejestrowanie najcenniejszych chwil w trakcie własnego ślubu. Film z wesela to wyjątkowa pamiątka nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla bliskich. Prawdopodobnie każdy z nas po paru latach lubi oglądać swoje wesele. Ja dla przykładu mój film z ślubu oglądałam już kilka razy, pomimo, że zostałam żoną nie całe 3 lata temu. Kamerzysta uchwycił to co najbardziej kluczowe – emocje, wzruszenia, uśmiech i radość. Z tego względu kocham wracać do mojego filmu z wesela, bo przywołuje najistotniejszą przygodę mojego życia. Naturalnie jest to zasługą kamerzysty ślubnego, który stanął na wysokości zadania i znalazł najciekawsze ujęcia z trwającego całą noc przyjęcia.

Ja planowałam ślub jakiś czas temu. Dobrze rozumiem ile trudności może wyrządzić jego planowanie. Zarezerwowanie sali weselnej, decyzja w kwestii odpowiedniej sukienki ślubnej i naturalnie, jak sugeruje temat, zatrudnienie stosownego kamerzysty na ślub. Zaufajcie mi, dobry kamerzysta weselny to prawdziwy skarb. Ja chciałam aby, fachowiec od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt wiele. Mieliśmy stosunkowo ścisły kapitał, zatem interesowały nas oferty z rodzaju „niedrogie wideofilmowanie”, albo „niedrogi kamerzysta na wesele”. W tym momencie mogę Wam powiedzieć, że osoby ogłaszające się takimi wyrażeniami prawie nigdy nie są takie niedrogie. Jeśli zamierzasz odszukać odpowiedniego kamerzystę weselnego zacznij, podobnie jak My pytać się znajomych. My wynajęliśmy kamerzystę z polecenia mojej dobrej znajomej. I teraz w naszej szafce mamy fachowo zmontowany i naprawdę poruszający film z wesela.

Teraz chce Wam pomóc jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele. Naczelna rada – wideofilmowanie powinno być jego pasją! Odmiennie film z wesela może okazać się totalną porażką. Jedna z moich koleżanek wynajęła na własny ślub kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 2 miesiącach oprawy uzyskała film którego nie dało się oglądać. Chaotycznie nagrany. Najbardziej kluczowe ujęcia przerwane w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko wędrowanie po sali ślubnej z kamerą. Przy doborze kamerzysty ślubnego zawsze kierujcie się rekomendacjami przyjaciół i oczywiście indywidualną intuicją.

Jak znaleźć kamerzystę ślubnego?

Po pierwsze sugerujcie się prywatnym poczuciem gustu. To że jakaś osoba powie Wam, że ten kamerzysta weselny jest super, nie oznacza to, że jego filmy będą dla Was odpowiednie. Szukając idealnego kandydata na kamerzystę ślubnego zawsze zabukujcie sobie kilka minut na przejrzenie portfolio. Nie wybierajcie na chybił trafił, bo możecie się nieźle rozczarować. Zapoznajcie się z opinią przyjaciół, jak i na forach internetowych.

Cena wideofilmowania

Na pewno myślicie o tym ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty ślubnego. Albo jesteście szczęściarzami z otwartym budżetem ślubnym i możecie sobie pozwolić na zatrudnienie drogiego specjalisty. Ale bez owijania w bawełnę. Każdy z nas planuje koszt tak, aby wynająć solidnego kamerzystę w umiarkowanej cenie. No właśnie, jakie są typowe koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania idą w górę wraz z liczbą mieszkańców konkretnego miasta. W małej mieścinie koszt wypożyczenia kamerzysty na ślub to 1500 złotych. W większym mieście, na przykład w Warszawie, musisz być pewny tego, że za kamerzystę ślubnego zapłacisz do 4000 złotych. Spora liczba kamerzystów oferuje indywidualnie negocjowaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Oczekiwania Par Młodych co do struktury filmu weselnego rosną. Kamerzyści weselni zdają sobie z tego sprawę, przez to w rosnącej liczbie przypadków proponują atrakcyjne opcje wideofilmowania. Dzisiaj film z ślubu nie przypomina już bezbarwnego wideo z starej epoki. Dziś kładzie się nacisk na świeże rozwiązania, które zadziwią Parę Młodą. Co jest modne w tym roku? Na głównym miejscu klipy weselne. Teledysk weselny, to migawka najbardziej kluczowych chwil weselnych. Najczęściej jest on intro do głównego filmu z ślubu. Jest to również fajny pomysł na upominek dla gości weselnych. Nowością w branży wideofilmowania są filmy z gatunku SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te montuje się tego samego dnia. Złożone są z migawek przygotowań i uroczystości ślubnej. Filmy SDE wyświetlane są już w trakcie wesela, jako dekoracja całej uroczystości. Żałuje, że parę lat temu nie było tych filmów w ofercie. Z wielką chęcią zdecydowałabym się na coś takiego. Dziś rządzą jeszcze filmy weselne z humorem. Niektórzy kamerzyści aranżują tematyczne zabawy, aby wzbogacić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z przyjemnością. Co raz częściej pojawiającą się modą jest ograniczanie czasu filmów. Nie wiem czy pamiętacie filmy weselne nagrywane tak około 15 lat temu. Wyglądały one bardziej jak reportaż weselny. Drobiazgowe i otwarcie mówiąc delikatnie nudne. Dzisiaj kamerzyści weselni co raz częściej proponują filmy ślubne, które trwają nie więcej niż 1,5 h. Moim zdaniem w takim czasie możemy bez żadnych trudności zawrzeć wszystko to co najbardziej kluczowe.

Jak już pisałam na początku – odpowiedni kamerzysta weselny to największy klejnot. Nie wiem jak Wy uważacie, ale moim zdaniem kamerzysta ślubny był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie chcecie teraz dostać rekomendacje? Ja chcę Wam polecić kamerzystę ślubnego, którego wynajęliśmy z mężem na nasze wesele. Kiedy tylko zobaczyliśmy jeden z opublikowanych na jego stronie internetowej filmów, od razu mieliśmy świadomość tego, że to nasz najlepszy kandydat. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie

Komentarze są wyłączone.