Kubek termiczny najlepszy dla Ciebie

Czym jest pojazd uprzywilejowany oraz jakie ma przywileje
28 sierpnia, 2020
Najnowsze techniki izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny

O termicznych kubkach przypominamy sobie zwykle w czasie jesienno-zimowym, jeżeli planujemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy na przykład na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że temiczne kubki nie tylko przedłużają gorąco, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą chłodnego napoju latem. Jaki kubek będzie idealny dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin utrzyma goraco herbaty czy kawy lub chłód napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać cały czas, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego będzie dobry w każdej sytuacji.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeśli przwidujemy zakup kubka termicznego, warto na początek sprawdzić kilka istotnych elementów. Przede wszystkim najbardziej ważny jest materiał jego wykonania. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie i możliwość utrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym elementem jest przykrywka kubka. Musi być nie tylko szczelna, aby zachować temperaturę wewnątrz na odpowiednim poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Warto też ocenić formę kubka termicznego i jego objętość. Kubki o niewielkiej pojemności nie zachwycą na dłuższych podróżach, dlatego w tej sprawie lepiej dopasować pojemność kubka termicznego do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma także wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do biura, do pracy

Termiczne kubki często nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dopasować od stylu pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie termiczne kubki, jakie gwarantują dłuższy okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy zakupić piękny ceramiczny kubek, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w różnych wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te krócej utrzymują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż ze względu na, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być zdecydowanie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Dlatego zwykle kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, znajdziemy wśród nich wiele kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez problemu zmieszczą się do tornistra oraz są nietrudne w obsłudze. I chociaż słabiej zachowują zimno lub ciepło oraz stosunkowo nie są tak trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozpadną się tak jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry także na spacer, kiedy szukamy lekkiego kubka termicznego, ale nie polegamy długim zatrzymaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest konieczne, warto kupić kubek termiczny z tritanu. Takie kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a ponadto nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je zarysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Planując długą wycieczkę przeważnie zależy nam, by termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał zimno lub ciepło napoju wewnątrz. Ze względu na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najlepiej w porównaniu do pozostałych zachowują zimno lub ciepło, ze względu na to, że są świetnie izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno na wiele czasu. Co więcej mają solidną konstrukcję i są odporne na upadki. Minusem kubka stalowego jest tylko jego masa, ponieważ jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W aucie musimy mocno uważać, dlatego termiczny kubek do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje ciepło lub zimno. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, by byłby odpowiednie do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są trwałe oraz przez długi czas zachowują zimno lub ciepło napoju.

Jaki termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zwykle kierujemy się dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój właśny charakter, natomiast kubki ceramiczne niezliczoną ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć plastikowe kubki też cechują się obszernym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Komentarze są wyłączone.