Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy i jak go znaleźć

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak depilować by nie bolało
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – jaki najlepszy i jak go wybrać ?

Decydując się na podróż powinniśmy zatroszczyć się o solidne przygotowanie. Szczególnie kiedy jedziemy w góry lub czeka nas czasochłonne zwiedzanie, warto nie zapomnieć nie tylko o zapakowaniu wody czy prowiantu, ale też zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób ceni sobie wycieczki z turystycznymi termosami, które przez długi czas utrzymują ciepło lub chłód kawy, herbaty lub innego napoju. Które turystyczne termosy są oceniane jako najlepsze i dlaczego? Z reguły przede wszystkim interesującym nas parametrem jest długość zachowywania zimna lub ciepła, chociaż równie ważna jest wytrzymałość oraz szczelność. Wśród bardzo zananych turystycznych termosów znajdują się termosy producentów Stanley, Thermos oraz Esbit, z uwagi na to warto je poznać.

Który turystyczny termos wybrać?

Kupując turystyczny termos powinniśmy popatrzeć na parę istotnych elementów, które świadczą o tym, czy turystyczny termos sprawdzi się w konkretnych warunkach, czy też nie. Istotna jest tu funkcjonalność, struktura i tworzywa, z których termos jest wykonany. Im silniej zależy nam na jakości, tym rozsądniej nabyć termosu przygotowanego z wysokiej jakości materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji i pozytywnie oddziałują na właściwe funkcjonowanie termosu turystycznego.

Warto również zastanowić nad tym, by termos był wyposażony w zewnętrzną powłokę, dzięki której zyskamy przekonanie, że termos turystyczny nie wyślizgnie się nam z dłoni również w rękawiczkach. Sądząc po tym, jak długie przewidujemy wędrówki, powinniśmy dopasować obszerność danego termosu. Z reguły turystyczne termosy dostępne są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im krótsza wycieczka tym mniej pojemny termos się nada. Na długie wycieczki lepiej zaopatrzyć się w pojemny termos.

Najistotniejszym parametrem, którym lepiej się zainteresować, chcąc dowiedzieć się, jaki turystyczny termos wybrać jest oczywiście długość utrzymywania chłodu lub ciepła. W tym zakresie istotny jest nie tylko sam czas utrzymania zimna bądź ciepła, dlatego że w przypadku najlepszych termosów może to być nawet pełna doba, ale również zakres temperatur. Żaden termos nie zachowa przez wiele godzin tę samą temperaturę. Warto nie zapominać, że im lepiej zapełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. By termos stał się użyteczny, musi mieć szczelny korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Z reguły korki są odkręcane lub mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie dobrej jakości, termos nie zatrzyma temperatury.

Szczególnie znane turystyczne termosy

W sklepach da się wybrać sporo turystycznych termosów, jednak bardzo znane i kupowane pochodzą od 3 firm, od lat produkujących tak samo termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego termiczne kubki (te słabiej spisują się w czasie wielogodzinnych wycieczek i cechują się mniejszą pojemnością) wysokiej jakości. Bardzo znane turystyczne termosy należą do firm: Stanley, Thermos oraz Esbit. Są one szczególnie cenione przez wielbicieli podróży i wycieczek. Czym wyróżniają się ich turystyczne termosy?

Turystyczne termosy Stanley

Termosy firmy Stanley posiadają prawie wiekową tradycję produkcji. Projektowane od niemal stu lat termosy z wkładem stolowym są niezwykle trwałe i od lat uczestniczą w największych wyprawach. Zdaniem firmy są tak doskonałe, że mogą służyć przez długie lata w ciężkich warunkach, polegając na swoich właściwościach termicznej izolacji. Jak już wiadomo, zdolność zatrzymania temperatury zależy od napełnienia i wielkości termosu turystycznego oraz elementów struktury. Poszczególne modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli turystyczne termosy firmy Stanley do napojów lub posiłków zatrzymają:

  • termoizolację cieplną – od 12h przy mniejszych termosach do 20-24h przy większych, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termiczna izolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo rozwinięta. Trzeba jednak pamiętać, że żadnym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem kolejnych godzin stanie się nieco niższa/wyższa.

Turystyczne termosy Thermos

Inną równie znaną i często polecaną firmą tworzącą turystyczne termosy i termiczne kubki jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród produkujących termosy od lat, z najwyższej jakości surowców i materiałów. Ponadto Thermos tworzy produkty we własnych fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty marki Thermos zachowują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat odnosi sukcesy na rynku, w projektowaniu kolejnych obiadowych termosów oraz termosów na napoje. Ich szeroka oferta produktów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre parametry zachowywania temperatury, jakość i dobra cena, przekonują, by przynajmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, zatrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12 godzinach, a po 24 godzinach w przybliżeniu 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Zapamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie powinno się myć w zmywarce. Producenci termosów wskazują, że w zmywarce można myć zaledwie korek, chociaż nie dotyczy to wszystkich modeli. Zazwyczaj termosów umieszczamy w zmywarce, ponieważ mocne detergenty i działanie wysokiej temperatury w czasie czyszczenia, może negatywnie wpłynąć na ich umiejętność do zachowania temperatury.

Termos Esbit

Komentarze są wyłączone.