Najnowsze techniki izolacji termicznych
29 sierpnia, 2020
Najnowsze techniki termicznych izolacji
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny najlepszy dla Ciebie

O termicznych kubkach rozmyślamy z reguły w sezonie zimowo-jesiennym, jeśli chcemy wziąć gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że kubki termiczne nie tylko trzymają gorąco, ale też są doskonałe do noszenia chłodnego napoju gdy jest gorąco. Który kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka do codziennego użytku, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy termiczny kubek na kilka godzin utrzyma ciepło herbaty albo chłód napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, tym bardziej że jest on produktem bardzo szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeśli przwidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej w pierwszej kolejności sprawdzić parę istotnych szczegółów. W głównej mierze niezwykle ważny jest materiał produkcji. Tak dostosujemy jego zastosowanie oraz umiejętność zatrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym składnikiem jest pokrywka termicznego kubka. Musi być nie tylko szczelna, żeby zachować ciepło lub zimno w środku na odpowiednim stopniu, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Powinno się też ocenić kształt kubka oraz jego objętość. Termiczne kubki o niewielkiej pojemności nie będą dobre na długich wyprawach, dlatego w tej sprawie powinniśmy dopasować pojemność kubka do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Chcemy, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Ponadto powinien być stabilny, a jeśli chcemy używać go w aucie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Termiczne kubki z reguły kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z których są wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie termiczne kubki, jakie mają długi okres zachowania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że występują w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Czasami do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te krócej utrzymują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Dlatego zazwyczaj wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem tanie, znajdziemy wśród nich dużo wzorów i kolorów, a poza tym są wygodne. Bez oporu wejdą do plecaka i będą łatwe w stosowaniu. I chociaż słabiej utrzymują ciepło lub zimno i są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni też na spacer, gdy szukamy lekkiego kubka, ale nie zależy nam na długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest konieczne, warto nabyć termiczny kubek z tritanu. Są one łatwe w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne sprawdzą się podczas wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę przede wszystkim zależy nam, by termiczny kubek jak najdłużej zatrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Dlatego doskonałym kubkiem na wycieczkę jest stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najlepiej wśród innych utrzymują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są wybitnie izolowane, co sprawia, że trzymają temperaturę przez wiele godzin. Co więcej mają solidną budowę i są odporne na upadki. Wadą kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego waga, dlatego że jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W pojeździe należy mocno uważać, z uwagi na to termiczny kubek do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze utrzymuje temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, by nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe i świetnie utrzymują ciepło lub zimno napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zazwyczaj kierujemy się ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki wielką ilość interesujących wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki termiczne też charakteryzują się dużym wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.