Termosy Stanley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak depilować by nie bolało
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć ?

Planując wycieczkę powinniśmy zatroszczyć się o dobre pakowanie. Szczególnie jeśli jedziemy w góry albo czeka nas długie zwiedzanie, należy nie zapomnieć nie tylko o zapakowaniu wody czy prowiantu, ale także zabraniu ciepłego lub zimnego napoju. Wielu z nas uwielbia wyprawy z turystycznymi termosami, które przez długi czas zachowują temperaturę kawy, herbaty albo innego napoju. Które termosy są uznawane za najlepsze i dlaczego? Przeważnie szczególnie interesującym nas wyznacznikiem jest długość zachowywania zimna lub ciepła, choć równie istotna jest szczelność i wytrzymałość. Pośród szczególnie popularnych termosów turystycznych znajdują się termosy producentów Thermos, Stanley oraz Esbit, z tego względu warto je poznać.

Jaki turystyczny termos wybrać?

Kupując turystyczny termos nalepiej popatrzeć na parę kluczowych elementów, jakie świadczą o tym, czy termos turystyczny sprawdzi się w konkretnych warunkach, czy nie. Istotna jest tutaj funkcjonalność, struktura i materiały, z których termos jest zrobiony. Im silniej zależy nam na dobrym wykonaniu, tym lepiej szukać termosu wykonanego z dobrej jakości surowców, jakie nie mają szkodliwych substancji i korzystnie oddziałują na dobre działanie turystycznego termosu.

Powinno się również pomyśleć o tym, żeby termos był wyposażony w zewnętrzną powłokę, dzięki której uzyskamy pewność, że turystyczny termos nie wysunie się nam z dłoni również w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak dalekie planujemy wędrówki, powinniśmy dobrać obszerność danego termosu. Przeważnie termosy turystyczne sprzedawane są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im krótsza wycieczka tym mniej pojemny termos się nada. Na całodniowe wycieczki lepiej wybrać pojemny termos.

Najistotniejszym parametrem, jakim powinniśmy się zainteresować, chcąc dowiedzieć się, jaki turystyczny termos wybrać jest czas utrzymywania temperatury. W tym przypadku znaczący jest nie tylko sam czas zatrzymania zimna bądź ciepła, dlatego że w przypadku świetnych termosów może to być nawet cała doba, ale również zakres temperatur. Żaden termos nie zachowa przez długi czas dokładnie tą samą temperaturę. Warto też dodać, że im lepiej wypełniony termos, tym lepiej będzie on spełniał swoją funkcję. Aby termos stał się najlepszy, musi mieć właściwy korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Przeważnie nakrętki są odkręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeżeli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie zatrzyma temperatury.

Szczególnie popularne termosy turystyczne

W sklepach mają bardzo sporo termosów turystycznych, ale szczególnie znane i polecane pochodzą od 3 producentów, od lat sprzedających zarówno termosy na żywność oraz termosy do napojów, a do tego kubki termiczne (one słabiej sprawdzają podczas długotrwałych wycieczek i charakteryzują się niższą pojemnością) wysokiej jakości. Najbardziej znane termosy turystyczne należą do firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one szczególnie cenione przez różnych pasjonatów wycieczek i podróży. Czym wyróżniają się ich termosy?

Termosy firmy Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley posiadają wieloletnią tradycję powstawania. Produkowane od niemal stu lat termosy ze stalowym wkładem są bardzo trwałe i przez lata sprawdzały się w najdłuższych wyprawach. Zdaniem firmy są tak niezawodne, że dadzą radę służyć przez długie lata w ciężkich warunkach, polegając na swoich właściwościach termicznej izolacji. Jak już wiemy, zdolność zachowania temperatury zależy od napełnienia i wielkości turystycznego termosu oraz elementów budowy. Poszczególne modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W przybliżeniu termosy turystyczne firmy Stanley do napojów lub posiłków utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • termiczną izolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku termosów turystycznych Stanley jest bardzo rozwinięta. Należy jednak wiedzieć, że w każdym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem następnych godzin stanie się nieco wyższa/niższa.

Termosy firmy Thermos

Drugą równie znaną i bardzo zalecaną firmą sprzedającą termosy turystyczne i kubki termiczne jest firma Thermos. To jedna z największych firm projektujących termosy od lat, z najwyższej jakości materiałów i surowców. Ponadto Thermos tworzy produkty we własnych fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty marki Thermos zachowują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy firmy Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat zdobywa sukcesy na rynku, w tworzeniu kolejnych obiadowych termosów oraz termosów na picie. Ich szeroka gama produktów zachęca pasjonatów podróży, a świetne parametry zachowywania temperatury, jakość i dobra cena, przekonują, żeby co najmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zatrzymanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach w przybliżeniu 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie należy myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów wskazują, że w zmywarce można myć tylko korek, choć nie tyczy się to każdego modelu. Przeważnie termosów umieszczamy w zmywarce, bo mocne detergenty i wpływ wysokiej temperatury podczas czyszczenia, może ujemnie wpłynąć na ich właściwość do zatrzymywania temperatury.

Termos sklep

Komentarze są wyłączone.