Lifting – zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy oraz na wycieczkę.
25 września, 2019

Lifting – zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom kolagenu i elastyny w skórze znacznie obniża się, co powoduje, że robi się ona zwiotczała oraz powstają na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zatrzymać młodość , mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak takie działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, obecne metody są co raz mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, jednak są efektywnym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na energii ultradźwięków, jakie są emitowane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które pobudzają regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technologia HIFU może być także stosowana na różnych partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się i jest świetną metodą redukcji cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii znajduje się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych preparatów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą wiotką skórę oraz kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dobrane dawki powodują, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie widać oznak jakiejkolwiek ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozprowadza delikatnym masażem, co daje pożądane i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się 17 miesięcy. Co ważne może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów takich jak: czoło policzki, żuchwa, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się za ciężka, aby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane w trakcie operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zazwyczaj mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz zdecydowanie mniej ingeruje w komórki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu natężenie produkcji kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, modelując owal twarzy. Dodatnio wpływa też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można usunąć blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje specjalne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, aby stworzyć oczekiwany rezultat. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy lub szyi ma naprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona znacznego czasu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne rezultaty należy czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.