Jak zaplanować, zorganizować i udekorować swój ślub?

Wytwornica ciężkiego dymu wynajem wytwornicy niskiego dymu obsługa dymownicy
Wytwornice dymu ciężkiego – wynajem
3 grudnia, 2016
Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Budowa instalacji biogazowej
13 grudnia, 2016

Jak zaplanować, zorganizować i udekorować swój ślub?

dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Zawarcie związku małżeńskiego to dla zdecydowanej większości par młodych najważniejsze przeżycie w całym życiu. Nic dziwnego, iż narzeczeni dbają o to, aby ich ślub był nadzwyczajny. Dlatego wiele par młodych sporą część czasu poświęca na to, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest między innymi to jakie sprawia wrażenie restauracja, a także wnętrze miejsca, w którym zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane w trakcie wesela, czyli ogólnie rzecz biorąc – idzie o sprawy oprawy wizualnej.

Mamy za sobą czasy, kiedy starczył jeden smutny kwiatek na stolikach, pstrokate baloniki czy pożółkłe obrusy. I nie powinno to zaskakiwać – w końcu jest to niezmiernie ważna ceremonia i możliwości na stworzenie jej cudownej oprawy wizualnej jest bez dwóch zdań wiele. Zatem jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Efektowne i modne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są przeważnie stworzone kryształu, drewnianych elementów, czy z materiałów tkaninowych. Jeżeli chodzi o główne barwy, to nie ma obowiązku aby były to tradycyjna biel, czy odcienie ecri czy czerwieni. Często pary młode wybierają różne barwy, często niezwykle intensywne. Modny jest przykładowo fioletowy, szmaragdowy i zielonkawy.

Nadal niezwykle popularnym motywem dekoracyjnym na przyjęciach weselnych jest nastrojowe światło LED. Jest ono łatwe w montażu, wygląda elegancko a przede wszystkim daje niesamowite wrażenie. A oprócz tego światło może zatuszować niektóre defekty sali, jeżeli takowe są. Jednak czasem przyszli małżonkowie zamiast światła ledowego, wybierają latarnie lub wyłącznie świece.

Dekoracje weselne – inspiracje

Tak naprawdę to mamy możliwość wszystko udekorować, gdyż dekoracje nie muszą być ani nieciekawe, ani sztampowe, możliwości są niemal bez ograniczeń: od dekoracji z kwiatów (takie jak bukieciki na stoły), przez dobrane światło sali. Jeśli idzie o podstawowe i zazwyczaj dekorowane elementy na weselach, to naturalnie są to stoliki oraz krzesła. Na stoły przeważnie umieszcza się bukiety w finezyjnych wazonach, kartoniki z imionami weselników, małe upominki. Na miejsca siedzące nakłada się efektowne pokrowce, przyozdabia je się oprócz tego taśmami oraz gałązkami. Na osobną uwagę zasługuje także stół świeżo upieczonych małżonków, który zazwyczaj wyróżnia się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Jeżeli idzie o inspiracje na dekoracje weselne, coraz częściej motywy ozdobne przyjęcia weselnego współgrają z aktualną porą roku. Przykładowo latem na stolikach dominują słoneczniki, zamiast standardowych róż. Dekoracje weselne mamy możliwość również obmyślić w taki sposób, żeby odzwierciedlały one charaktery pary bądź ich zainteresowania. Tak jest np. w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie partnerzy pochodzą z innych kultur i zależy im na zestawieniu ich dwóch tradycji.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Ale z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle kwestii związanych z organizacją wesela znajdzie się dodatkowo czas na szukanie dobrych dekoracji ślubnych? Pary, które ceremonie mają za sobą, przyznają że własnoręczny dobór ozdób weselnych był nie tylko żmudny, ale też nerwowy. Jednak co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat finalny ich samodzielnego dekorowania daleko odbiegał od koncepcji, którą sobie stworzyli.

Dzisiaj wybór dekoracji oraz możliwości ich użycia jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym wątkiem, wybór spośród tylu ofert, potrafi skutecznie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To także przykładowo ozdoby na pojazd pady młodej czy dekoracja wejścia prowadzącego na salę.

Naturalnie nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z wyjątkowych dekoracji weselnych. Narzeczeni nie muszą także godzić się na dekoracje weselne, które są „w pakiecie” opłaconej restauracji czy innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie dekoracje są nijakie i nierzadko nie pasują na przykład do stylu przyjęcia, muzyki itd.. Ponadto częstokroć parom zależy właśnie na tym, by dekoracje ślubne oddawały charakter ich związku, a nie były kopią każdego minionego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość zlecić fachowej firmie, która wyczaruje odpowiedni klimat w tak znaczącym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich planów, konsultant pomoże wam dokonać wyboru, zademonstruje różne możliwości, zainspiruje, a najważniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i pracochłonne.

Czy warto korzystać z usług agencji ślubnej?

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej ma ponadto dodatkowe zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie potrzeba kupować ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem uroczystości ślubnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada problem związany z wydatkami na dekoracje, które perfekcyjnie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich demontowanie i poszukiwanie miejsca, gdzie można je złożyć, jest dość skomplikowane. Zresztą znaczna część z motywów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we własnym mieszkaniu.

Na czym polega współpraca ze doradcami od dekoracji ślubnych?

Przede wszystkim taka firma przemyśli z tobą twoją koncepcję, uwzględni twoje pomysły i potrzeby, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji ślubnych, w tym również barwy i zestawienie kilku z nich a dalej stworzy plan dekoracji wesela.

Takie rozwiązanie ma dużo korzyści. Oprócz tego, że nie ma potrzeby zadręczać się, tym, czy na pewno zostało zrealizowane i czy ozdoby będą współgrać ze sobą, to jeszcze zaoszczędzicie bardzo dużo czasu i nerwów. Jeżeli szukacie pomocy przy dekoracjach weselnych, to z pewnością warto poznać możliwości, które oferuje firma organizująca śluby. Aby otrzymać więcej informacji o organizacji oraz dekoracji na weselu, wybierz widoczny link: dekorowanie sal weselnych Toruń.

Komentarze są wyłączone.