Firma sprzątająca – ceny

Jak działa rekuperacja i klimatyzacja – które rozwiązanie jest lepsze ?
10 lutego, 2021
Szkolenie na kierowcę straży pożarnej
11 lutego, 2021

 

Zadbane biuro lub innego typu zakład pracy to detal, na jaki klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na ludziach, którzy pojawią się wewnątrz budynku, najlepiej zatroszczyć się o porządek. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na umowie może nie wystarczyć, z uwagi na to wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Z reguły współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także opłacalne. Nic zadziwiającego, że firmy sprzątające okazują się zdecydowanie bardziej znane. Często zdarza się, że z takich usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Serwis firm sprzątających obejmuje wiele działań porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, warto szczegółowo opisać w umowie, jakie usługi są konieczne, a także w jakich godzinach i dniach mają być wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające działają już po godzinach pracy innych pracowników, a czasami sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w galeriach handlowych. Należy też umówić częstotliwość sprzątania. W małym biurze wystarczy porządkować raz lub dwa razy w tygodniu, z kolei w miejscach, gdzie codziennie przyjmuje się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Oprócz częstotliwości sprzątania, lepiej skupić się na potrzebnych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających to przede wszystkim czyszczenie mebli, odkurzanie oraz zamiatanie, mycie podłóg albo usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi również czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet oraz klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje także pranie wykładzin lub tapicerowanych mebli. Dostępne są często okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a do tego samych elewacji. Poza tym w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej powierzchni oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od przeanalizowania proponowanych usług, by mieć pewność, że sprosta naszym potrzebom. Oprócz tego warto sprawdzić referencje oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów , potwierdzających postanowienia między stronami. Do firm , które namawiają do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich ciężko odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z z dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Ważną kwestią jest też sposób pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, by realizowanie usług odbywało porządnie oraz na czas. Trzeba zwrócić uwagę również na utrzymanie harmonogramu pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, wskazujących na częstość przeprowadzanych usług. Żeby wybrać dobrą firmę sprzątającą, lepiej też zainteresować się środkami czystości oraz maszynami używanymi do sprzątania. O ile klient nie będzie samodzielnie dostarczał potrzebny sprzęt oraz środki czystości, warto sprawdzić, czego używa dana firma . Czasami firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując stosowanie wysokiej jakości preparatów sprzątających, jakich nie da się kupić w zwykłym sklepie lub galerii.

Czy warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może być korzystne z dwóch fundamentalnych powodów. W głównej mierze to rozwiązanie okazuje się z reguły tańsze, niż zatrudnianie osób sprzątających na umowę. Poza tym, w przypadku, jeśli nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, usuwamy taki obowiązek z pozostałych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się przede wszystkim na powierzonych im zadaniach, które generują faktyczne przychody. Co więcej profesjonalne firmy sprzątają znacznie sumienniej oraz uważniej, a do tego bardzo dyskretnie, jeśli dopasujemy czas czyszczenia, by nie zakłócał pracy innych. T…ą metodą przestrzeń miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta oraz nie zniechęca potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Jeżeli kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zwykle taka informacja jest dostarczana do odpowiednich osób, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje też na stan zdrowia pracowników oraz na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

Sprzątanie domów Toruń cennik

 

Komentarze są wyłączone.