Firma sprzątająca

Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem mieszkania dzięki przedstawicielowi biura nieruchomości
29 września, 2020

Firma sprzątająca

Zadbane biuro czy innego rodzaju zakład pracy to detal, na jaki klienci zwracają uwagę, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, najlepiej zadbać o czystość. Dla dużej powierzchni jedna osoba sprzątająca na umowie może nie wystarczyć, ze względu na to sporo przedsiębiorstw decyduje się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także oszczędne. Z uwagi na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające robią się znacznie bardziej znane. Często bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Oferta firm sprzątających obejmuje sporo czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, warto konkretnie wskazać w umowie, jakie czynności będą konieczne, a poza tym w jakich dniach i godzinach będą przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające działają już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasem sprzątają praktycznie cały czas – np. w handlowych galeriach. Trzeba też umówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować raz lub dwa razy na tydzień, natomiast w miejscach, gdzie codziennie pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok grafiku sprzątania, lepiej skupić się na potrzebnych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających zawierają generalnie czyszczenie mebli, odkurzanie oraz mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W skład usług wchodzi również mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia pranie dywanów czy tapicerowanych mebli. Dostępne są często usługi okresowe, np. mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Poza tym w czasie jesienno-zimowym można uzyskać usługę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dobranie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej rozmiaru oraz otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej warto rozpocząć od przeanalizowania proponowanych usług, żeby mieć pewność, że sprosta danym potrzebom. Obok tego warto sprawdzić oceny oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, potwierdzających postanowienia między stronami. Do firm , które namawiają do współdziałania na bazie ustnego porozumienia oraz tych, o jakich trudno odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z z dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest też sposób pracy. Personel powinien być zarządzany tak, żeby realizowanie usług odbywało szybko oraz na czas. Trzeba zwrócić uwagę też na utrzymanie harmonogramu pracowników oraz na dane na listach kontrolnych, wskazujących na częstość przeprowadzanych usług. Aby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, dobrze również jakimi posługuje się środkami czystości oraz urządzeniami stosowanymi do sprzątania. Jeśli klient nie wskaże, że będzie samodzielnie dostarczał potrzebny sprzęt oraz środki czystości, powinno się sprawdzić, jakich preparatów używa konkretna firma sprzątająca w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do współpracy, zapewniając wykorzystanie najwyższej jakości środków sprzątających, jakich nie można dostać w zwykłym sklepie czy drogerii.

Dlaczego warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być zyskowne z 2 głównych przyczyn. Przede wszystkim takie rozwiązanie jest zazwyczaj mniej kosztowne, niż zatrudnianie pracowników do sprzątania na umowę. Oprócz tego, w przypadku, gdy nie mamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując fachową firmę, zdejmujemy ten obowiązek z innych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się tylko i wyłącznie na powierzonych im zadaniach, które generują faktyczne przychody. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają o wiele sumienniej oraz uważniej, a do tego w pełni dyskretnie, gdy dostosujemy czas przeprowadzania sprzątania, żeby nie zakłócał pracy pozostałych. W ten sposób powierzchnia miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, oczyszczona oraz zachęca klientów. Co więcej firma sprzątająca przeważnie dba o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka wiadomość jest przekazywana do odpowiednich osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy wpływa też na stan zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba skupiać na porządki, wobec czego prościej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.