Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Budowa instalacji biogazowej
13 grudnia, 2016
Nowoczesne instalacje pneumatyczne
19 grudnia, 2016

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z odmiennych krajów oraz jesteście różnego wyznania…

Wesela międzynarodowe to nie lada wyzwanie. Po pierwsze trzeba sprawić, aby rodziny obu stron przybyły na czas, secundo – w czasie świętowania powinny się obustronnie rozumieć, mianowicie wskazane są osoby, które rozumieją obydwa języki, po trzecie – repertuar instrumentalny musi być prawdziwym kompromisem, co oznacza, iż należy go przystosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takiej uroczystości znakomicie sprawdzi się dj – wodzirej, który utworzy oprawę dźwiękową w oparciu o wymagania przyszłych małżonków. W Polsce nierzadko zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-portugalskie, polsko-słowackie, polsko-kanadyjskie, albo polsko-wenezuelskie. W trakcie ich aranżowania powstaje dużo kłopotów, którymi w ogóle nie muszą zadręczać się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w jednym kraju. W przypadku wesela małżonków „mieszanych” trzeba wykorzystać „odrobinę obrzędowości” polskiej oraz zagranicznej. Dotyczy to wszystkich ceremonii, posiłków, kapeli i innych gier. Dużym problemem może być język, więc warto na niniejszą okoliczność zaangażować tłumacza, jeśli Młoda Para, członkowie rodziny bądź znajomi nie mogą tego wykonać. Błyskawicznie będzie tłumaczył przemowy oraz komentował wybrane obrzędy.
W jaki sposób zatem scalić dwie tradycje, inne doświadczenia i sprawić, by przybyli nie byli znudzeni?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Odpowiedni dj na wesela mieszane wie w jaki sposób scalić w czasie wydarzenia dwie odrębne kultury. Każda rodzina będzie pewnie całkiem inaczej przygotowana do tej imprezy, więc jakiekolwiek odmienności powinien on profesjonalnie wykorzystać. Nie jest najważniejsze to, na jakiego dj’a się zdecydujemy. Musimy jednakże zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • jego kompetencje w organizowaniu tego typu imprez (rzućmy okiem w jakiej liczbie naprawdę uczestniczył)
  • umiejętności wokalne, instrumentalne albo wodzirejskie (należałoby spojrzeć na filmiki z potańcówek, które uprzednio zostały przez niego przygotowane)
  • łatwość wytwarzania pozytywnych emocji u gości uczestniczących w podobnych uroczystościach (m in. na slajdach widać, iż zaproszone osoby na przeróżnych imprezach znakomicie się bawią)
  • swoboda w dogadaniu się co do detali
  • napisanie umowy z wszystkimi niuansami (koszt usługi, koszt przeciągnięcia czasu grania, repertuar, warianty atrakcji itp.)
  • detale – zatem wszelkie rzeczy, które będą ważne w owym dniu, a które na moment zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, m in. kultura osobista, odpowiedni ubiór, terminowość)
  • rozrysowanie „Planu B”, inaczej drugiego programu, który w przypadku niemożliwości zastosowania początkowego zajmie jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy częstować dj’a trunkiem w trakcie świętowania? Po pierwsze częstowanie czy to trunkiem, czy to kawałkiem weselnego tortu nie musi wywoływać poważniejszych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie zamierza mieć na naprawdę ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za grę, która siedzi „pod stołem” totalnie pijana… Należy wybrać rozwiązanie pośrednie, zatem pozostawić jeden osobny stolik dla dj’a z klasyczną „odrobiną” odpowiedniego trunku. W przeciwnym razie cała uroczystość może rychło się zakończyć, natomiast rodzina i przyjaciele będą zawiedzeni oraz szybko „zmyją się” do domów.

Jakie rozrywki może zasugerować dj?

Opcji jest faktycznie wiele. Możemy podpowiedzieć nasze pomysły albo zdać się całkowicie na kreatywność wodzireja. Gry można podzielić na atrakcje powiązane z „przedbabinami”, gry taneczne, fanty itp. Ważne jest, ażeby zmieszać zabawy integracyjne (na jakich goście posiadają szansę dyskutować ze sobą oraz się bawić), typowe (test zgodności, sznurek i taniec albo celowanie do bramki), neutralne (żeby uniknąć rutyny podczas uroczystości weselnej). Znakomitym pomysłem są też quizy, gdzie do wygrania jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu wcale nie powinny pojawić się gry o intensywnym nacechowaniu erotycznym, sprośne albo upokarzające którąś ze stron. Wodzirej może zgromadzić przybyłych do odtańczenia narodowego tańca danego kraju, m in. kazaczoka, mazurka, kaczuchy, trojaka. Zanim powstanie porządek gier powinniśmy pogawędzić z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi gośćmi o konwenansach regionu, z którego pochodzą i dobrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeżeli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, należy z nim koniecznie omówić wszystkie niuanse. Powinien powiązać różnorakie typy muzyki, aby każdy z gości posiadał okazję biesiadowania przy ulubionych piosenkach.

Warto pamiętać!

W trakcie brytyjskiego wesela zaproszone osoby indywidualnie opłacają sobie napoje wysokoprocentowe. Wyjątkiem jest szampan, za który koszty pokrywa rodzina Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku ślubu.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele międzynarodowe

Komentarze są wyłączone.