ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy na imprezy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi odznacza to, że likwidują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba powtarzać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym samym niszczy mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.