Depilacja laserowa – skuteczna metoda usuwania owłosienia

Pyloxim - Power Si - Suplementy diety - Sklep internetowy z naturalnymi suplementami diety
Pyloxim i Power Si – sposób na niedobory witamin
26 listopada, 2016
Wytwornica ciężkiego dymu wynajem wytwornicy niskiego dymu obsługa dymownicy
Wytwornice dymu ciężkiego – wynajem
3 grudnia, 2016
Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Drogie Panie, wiem, że każda z Wam myśli o ładnym i zadbanym ciele. Oglądając czasopisma nasz wzrok przykuwają ślicznie opalone modelki, o szczupłej figurze i zniewalającym uśmiechu. Nie sądźcie jednak, że pozujące do zdjęć dziewczyny prezentują się tak na co dzień. O ich urodę dba profesjonalny sztab ludzi maskujących ich mankamenty. W dobie komputerów nie może zabraknąć obróbki cyfrowej fotografii, zatem często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie rzeczywiste.

Aby czuć się doskonale we własnej skórze dobrze jest zacząć od delikatnych rytuałów pielęgnacyjnych. Racjonalne odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to podstawowe kroki dzięki którym osiągniesz sukces na drodze do ładnego wyglądu. Szczęśliwie, że są nieco upraszczają nam uzyskanie rezultatów które obserwujemy w kobiecych czasopismach. Jednym z nich jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie obfitego owłosienia. Jeśli jesteście zaciekawione tym naprawdę prostym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania na temat trwałej depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Wcale nie, depilacja laserowa jest metodą w 100% bezbolesną. Jeśli w czasie trwania depilacji odczuwałaś ból, jasne jest, że parametry lasera zostały źle ustawione, lub osoby dokonujące zabiegu nie były właściwie wyszkolone. Laser stosowany w fotoepilacji powinien być precyzyjnie skonfigurowany pod względem kolorytu skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas jest wyjątkowa.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserem, a raczej epilacja laserowa to zabieg opiera się na naruszeniu cebulki włosa. Promień lasera przenika w głąb włosów przy pomocy barwnika, czyli melaniny. W ten sposób włos traci komórki odżywcze, przez co minimalizuje się zdolność regeneracji, co w rezultacie przyczynia się do jego całkowitej utraty. I to na całe życie.

Dlaczego należy wziąć udział w kilku sesjach depilacji?

Trwałe usunięcie owłosienia następuje dopiero po kilku wizytach. Najczęściej przeprowadza się 5 powtarzających się po sobie zabiegów. Jest to spowodowane cyklem wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 stadiów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej usuwa się włosy podczas 1 fazy, stąd też kolejne zabiegi wykonuje się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów znajdzie się w 1 fazie.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby, chorujące na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zaprzestać korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest również korzystanie z kremów z retinolem, zażywanie antybiotyków, spożywanie herbat ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie napojów o właściwościach wyszczuplających. Wspomnę również, że na promień lasera nie reagują włosy o niskim stężeniu melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów odradza się zabiegi depilacji laserem.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Oczywiście w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, aczkolwiek zawsze dobrze jest dowiedzieć się więcej na własną rękę. Przed epilacją należy dokładnie umyć całe ciało. Po kąpieli nie stosuj żadnych kremów i balsamów nawilżających. Skóra nie może być niczym natłuszczona, gdyż może to zminimalizować efekty depilacji. Pamiętaj o rezygnacji z wszelkich preparatów i napojów w których składzie znajdują się związki światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przez poszanowanie tych podstawowych zasad, błyskawicznie osiągniesz wymarzone efekty.

Dlaczego depilacja laserem jest skuteczna?

Depilacja laserowa zapewnia kompletne usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po wykonaniu wszystkich zabiegów na właściwej partii ciała nie odrosną włosy. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez zaczerwienienia skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi estetyki, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają kondycję naszej skóry, ale gwarantują nam lepsze samopoczucie. Trwałe usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie musiały sięgać po maszynkę do golenia. W poszukiwaniach idealnego gabinetu kosmetycznego, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący profesjonalną metodę depilacji laserowej. Firma używa laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje doskonałe efekty w krótkim czasie. Więcej informacji o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie klikając w ten odnośnik: depilacja laserowa.

Komentarze są wyłączone.