Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Układanie kostki brukowej – alejki, chodniki, podjazdy
15 marca, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?
16 marca, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – prawdopodobnie każda z nas chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy wiecie czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą indyjskiej religii, chociaż w ogóle to określenie nie jest powiązane z bóstwami i modlitwą. Hirsutyzm to dolegliwość na którą cierpi wiele pań na całym świecie. Jest to techniczny termin oznaczający po prostu nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą być narażeni na tą chorobę, aczkolwiek większość mężczyzn nie ma problemów z dość bujnym futerkiem. Dla pań jednakże to prawdziwy dramat.

U osób zapadających na hirsutyzm włosy rosną w wygórowanej ilości na różnych częściach ciała – w strefach intymnych, na nogach i co najgorsze na brodzie. Musicie potwierdzić, że włosy na atrakcyjny, damskiej buzi nie wyglądają gustownie i ponętnie. A przecież każda z pań marzy o tym by być pociągająca i elegancka.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu likwiduje nadmierne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to środek niezawodny, zwłaszcza rekomendowany kobietom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej rzadkiej choroby, wpływając na wygodę pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie właściwy, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym informatorem informującym o przebiegu epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm przejawia się nadmiernym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U pań z tym schorzeniem, czarne włoski wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w strefach bikini, ale także na buzi, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm występuje jako problem kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest rezultatem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u uroczej 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Żeński organizm wytwarza równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasami zdarza się, że w rezultacie zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wydzielać zbyt dużą liczbę hormonów płci męskiej. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w pozostałych miejscach. Kolejnymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pokazanie się zbytniego owłosienia u kobiet mogą odpowiadać również sterydy (wprowadzane w przeróżnych kuracjach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W przypadku odnotowania pierwszych symptomów nadmiernego owłosienia sugeruje się wizytę u lekarza. Po głębokim zbadaniu udokumentuje on diagnozę i zaaplikuje właściwe leki, lub stwierdzi, że zbytnie owłosienie jest jedynie błędem kosmetycznym. Wtedy najwłaściwszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. W trakcie paru sesji raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosków.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem adresowanym jedynie do osób narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, chcą mieć gładką skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że depilacja laserem w 100% usuwa włosy z jakiejkolwiek partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy deklarują, że jest to zabieg bezbolesny. Odpowiednie ustawienie aparatury do natury skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrwałe jest Twoje owłosienia. W każdym razie wynik finalny jest taki – 100 procentowe usunięcie włosów i gwarancja, że włoski nigdy nie pojawią się.

Podczas zabiegu epilacji (tak wygląda profesjonalna nazwa) laser wysyła wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest trwałe upośledzenie struktury włoska, który przestaje dojrzewać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej powinno się powtarzać co kilka tygodni. Spowodowane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień lasera pochłaniany jest jedynie przez włoski, które widoczne są na zewnątrz skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie dostaną odpowiedniej ilości emitowanych promieni minimalnej do ich naruszenia. Dopiero po paru wizytach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak informuje spora liczba pań, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Gęste włosy wyrastające na twarzy zanikają po paru wizytach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie szokuje nas, że dziewczyny z hirsutyzmem wybierają tą przynoszącą efekty formę terapii. Depilacja laserowa to nie wyłącznie zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich osób, u których przesadzone owłosienie wywołuje znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu wyeliminować owłosienie dla własnej wygody? W każdym razie umów się na spotkanie w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz standardowych zabiegów estetycznych, salon proponuje fachową depilację laserową przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Zależy Ci na tym by mieć ładną i zadbaną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: depilacja Toruń

Komentarze są wyłączone.