Depilacja pach woskiem – jak depilować by nie bolało

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy Stanley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do domu – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak depilować by nie bolało

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal sporym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od dawna wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być zaledwie trochę rozgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Do depilacji woskową warto się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie usuwania. Decydując się na depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem trzeba dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg na dzień przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie ważne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Dlatego na kilka dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Komentarze są wyłączone.